EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-03-2020 12:47

Erdemli Müftülüğü 4-6 Yaş Kreşine Büyük Önem Veriyor

Erdemli İlçe Müftülüğü ‘’4-6 Yaş Çocuklarında Öğrenme ve Oyun Teknikleri’’ seminerleri düzenledi.

Erdemli Müftülüğü 4-6 Yaş Kreşine Büyük Önem Veriyor

İlçe Müftülüğü Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen haftada 2 saat olmak üzere 10 hafta devam eden seminerlere 4-6 Yaş Kurslarında ve Kur’an Kurslarında görev yapan 47 öğretici katıldı.

Seminer sonunda katılım belge törenine katılan Erdemli İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, ‘’On dört asırlık İslam medeniyeti bizlere, din eğitiminin küçük yaşlardan itibaren gerekliliği hususunda pek çok örnekler sunmaktadır. Kur’an-ı Kerim, çocukların henüz zihnî gelişim aşamasında, davranışlarının olgunlaşması ve hayat felsefesinin oluşabilmesi için eğitime tabi tutulması gerektiğini ifade etmektedir.’’ Dedi.

Dünyamızın yaşadığı değişim, değerler eğitimiyle ilgili çalışmaları bir zorunluluk haline geldiğini belirten Dr. Erenay,‘’Dini ve ahlaki eğitimin 4-6 yaş grubu çocukların şahsiyet oluşumunda ve sosyo-kültürel kimlik gelişimindeki etkisi, çocuğun bu dönemde, ahlâk ve inanç eğitimini ihtiyaç haline getirmektedir. Dolayısıyla çocukların ihtiyacı olan dini eğitimin, hedef kitlenin temel özellikleri göz önünde bulundurularak pedagojik ilkeler çerçevesinde verilmesi gerekmektedir. Biz de bu doğrultuda 4-6 yaş kurslarımızda çocuklarımıza daha kaliteli ve verimli bilgiler verebilme adına 4-6 yaş kurslarımızda ve Kur’an Kurslarımızda görev yapan öğreticilerimize yönelik 4-6 Yaş Çocuklarında Öğrenme ve Oyun Teknikleri seminerlerini vererek Öğreticilerimizin sertifikalarını almasını istedik. Bu konuda bizlere destek veren Debi Akademisi Özel Okulu Pedagogu Ebru Sofi’ye teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.

Debi Akademisi Özel Okulu Pedagogu Ebru Sofi tarafından gerçekleştirilen seminerde, Çocuğun Oyununu Etkileyen Faktörler, Oyun Tercihini Etkileyen Faktörler, Yaşlara Göre Oyuncak Tercihleri, Gelişim Alanlarına Göre Oyuncakların Sınıflandırılması, Oyuncak Seçimi ve Çeşitleri, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Oyun Terapisinde Çocuklar Ne Öğrenirler? Oyun Terapistinin İlk Baştaki Hedefleri, Oyun Terapisinde Grup Çalışması gibi konular anlatıldı.

Seminerlere katılan Kur’an Kursu Öğreticilerine sertifikaları İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay tarafından verildi.