GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2020 12:24   Güncelleme : 11-03-2020 16:43

Şehit Ailesi ve Minikler “İdlip Şehitleri” Anısına Fidan Dikti

Şehit Babası: “3 Oğlum ve Ben Seve Seve Şehit Oluruz” Şehit Anası: ‘’Şehit Oğlumun Vasiyeti, Ağlamayacağım’’ Erdemli Belediyesi Şehit Musa Özalkan Kreşi öğrencileri, şehidimiz İbrahim Tüzel’in ailesi, Başkan Mükerrem Tollu ve protokol ile ile birlikte‘’İdlib Şehitleri’’ anısına fidan dikildi.

Şehit Ailesi ve Minikler “İdlip Şehitleri” Anısına Fidan Dikti

Fidan dikimine Afrin Şehidi Astsubay Musa Özalkan adına Erdemli Belediyesi tarafından yaptırılan kreşte eğitim gören minik öğrenciler, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu. MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Jandarma Komutanı Binbaşı Erhan Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ, şehit Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel’in annesi Gülten, babası Şuayip Tüzel ile kardeşleri katıldı.

Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Balıkçı Barınağı girişindeki parkta gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinde gazetecilere açıklamalarda bulunan belediye başkanı Mükerrem Tollu şöyle konuştu:

"Bu ülkenin bekası için, bu ülkenin geleceği için bu ülkenin özgür yaşaması için kanlarını canlarını veren şehitlerimizi yat etmek adına onları inşallah kıyamete kadar adlarını burada yaşatmak adına bugün geleceğimiz çocuklarımız ile İdlib şehitlerimizin anısına birer fidan dikiyoruz.’’

Fidan dikimine törenine Afrin Harekâtı Şehidi Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine belediye tarafından yaptırılan ve şehidin ismini taşıyan kreşte eğitim gören minik öğrencilerin de katıldığını ifade eden Başkan Tollu, "Cenabı Hak sabırlar versin, hepimiz İdlib şehitleri için çok üzüldük. Hepimiz acımızı yüreğimize gömdük. Bu ülke için hepimiz hiçbir fedakârlıktan kaçınmayız. Ben bütün şehitlerimize Cenabı Hak'tan bir kez daha rahmet diliyorum. Cenabı Hak bizi onların şefaatinden mahrum eylemesin. Şehidimizin ailesine sabır ve metanet diliyorum. Her kula nasip olmayan bir şerefe nail oldular. O şerefte bizim içinde, Erdemli içinde, ülkemiz içinde bir onur payesi olarak kıyamete kadar yaşayacak" diye konuştu.

Şehit babası Şuayip Tüzel'de duygulu anlar yaşayarak, "Milletimiz vatanımız sağ olsun. Benim 3 oğlum daha var. Başta kendim olmak üzere üç oğlumla seve seve şehit oluruz" dedi.

"Devlet büyüklerimizden, askerimizden, polisimizden Allah razı olsun" diyen Şehit Annesi Gülten Tüzel ise, "Benim evladım şehit oldu. Acımızı içimize gömüyoruz. Dik durmamız lazım, beraber olma zamanı. Allah'ım güç kuvvet versin devletimize. Bizim Türkiye'miz cennet vatan, hiç kimse bölemez. Bizim evlatlarımız olduğu için, cesur bizim evlatlarımız. 3 tane oğlum var, hepsi de gidebilir. Hiç gözümü kırpmam. Ağlamayacağım, kahrolsun düşmanlar" ifadesini kullandı.

Protokol üyeleri, şehidin anne ve babası ile kreş öğrencileri birlikte İdlib şehitleri anısına şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu fidan dikti. Minik öğrenciler şehitlerin ruhları için dualar etti.