GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2020 19:38   Güncelleme : 09-03-2020 16:42

AK Parti Erdemli’de Kongre Şöleni, Serdal Kaya İle Yola Devam

AK Parti Erdemli 6. Olağan Kongresini Erdemli Kapalı Spor Salonunda yaptı. Kayıtlı 400 delegeden 350’si oy kullandı. Boş oyun çıkmadığı ve şölen havasında geçen kongrede Serdal Kaya’nın hazırladığı liste göreve getirildi.

AK Parti Erdemli’de Kongre Şöleni, Serdal Kaya İle Yola Devam

Kongreye, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Mersin İl Koordinatörü İsmail Aydın, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, İl Başkanı Cesim Ercik, parti yöneticileri. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan. MHP Erdemli ilçe Başkanı Fatih Serin, İyi Parti İlçe Başkanı Hakan Ak, DP ilçe Başkanı Emrah Toraman. DP Belediye Başkan adayı Alparslan Gürgenç. Erdemli Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, eski ilçe başkanları Mehmet Çoban, Vehbi Aksay, Halit Çortul, Mustafa Yetkin, Mücahit Yıldız. Serkan Tanrıkulu, Mehmet Topçu,  eski belde belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı. Eski ilçe başkanlarına teşekkür plaketi verildi.

Kur’an-ı Kerimin okunmasının ardından Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Avukat Ali Gölcük yaptı. İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye AK Parti Erdemli ilçe başkanı Serdal Kaya geldi. Kaya kongrelerine katılan herkese teşekkür etti, Dünya Kadınlar Günü nedeni ile tüm kadınların kadınlar gününü tebrik etti.

Kaya, ‘’Kalesinden Çeşmeliye, Güneylisinden Hacıalanı’na kadar uzak yakın demeden 6. Olağan Kongremize Hepiniz Hoş geldiniz’’ dedi.

1954 Yılında Erdemlinin ilçe olduğundan bu güne kadar hizmet etmiş, hizmeti dokunmuş tüm siyasetçilere, teşekkür eden Kaya, ebedi aleme göç etmiş büyüklerime Yüce Allah’tan rahmet dilediğini kaydetti.

Partimizin Kurulduğu 14 Ağustos 2001 yılından bugüne kadar 

Partimizin kurucular kuruluna, üyeliğiyle başlayıp ana kademe, kadın ve gençlik kollarında görev almış tüm yöneticilerimize, mahalle ve köy temsilcilerimize bu kutlu davaya hizmet etmiş ve etmekte olan tüm kardeşlerimize teşekkür eden Serdal Kaya, Bugün aramızda olmayan ahirete irtihal etmiş olan bu kutlu davanın yolcularına Yüce Allah’tan Rahmet dilediğini belirtti.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında AK Partimizi kurarak başlattığı büyük hizmet kervanında 19 yıldır hep birlikte yürüyoruz diyerek şöyle konuştu:

‘’Ne Mutlu bize ki, bugün milletimizden, aldığımız oyları helal ettirmenin gayreti içinde, başımız dik, alnımız açık, heyecanımızı tazelemek, yorgunluklarımızı atmak,  güç toplamak, yeniden tazelenmek için buradayız,

Aradan geçen 19 yılda partimiz sizlerin desteğiyle aziz milletimize ve Erdemlimize çok büyük hizmetler yaptı.

Zor bir dönemden geçiyoruz. Türkiye bir ateş çemberinden geçiyor. Çok şükür tüm bunları Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde, birlik, beraberlik, cesaret ve dayanışma içerisinde hep birlikte aşacağız.

Bugün AK Parti sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da en güçlü, en disiplinli siyasi organizasyonudur.

Öyle ki FETÖ Terör Örgütünün 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimiz canını ortaya koyarak meydanlara çıkmışsa bunda, şüphesiz AK Parti’nin ortaya koyduğu demokrasi kültürünün katkısı çok büyük olmuştur.

Bugün burada milletimize hizmet yolunda, bir nöbet değişimi yaşıyoruz…

AK Parti Genel Merkezimizin tensipleriyle, göreve gelir gelmez ilk işimiz tüm partililerimiz ile kucaklaşmak olmuştur. Bu doğrultuda partililerimizle birebir görüşerek yeni kurmuş olduğumuz çağrı merkezimizden üyelerimizi kongremize davet ederken yaptığımız görüşmelerde, Siz kıymetli üyelerimiz ile iletişimin ne kadar kıymetli olduğunun farkında olarak aramızda kırgın ve küskün olanları yeniden partimize kazandıracağız.

Bizlerin amacı, almış olduğumuz bu bayrağı daha da yükseklere taşımak olacaktır. Bunu da hep birlikte başaracağız.’’

Erdemlimizin sorunlarını biliyoruz diyerek konuşmasını sürdüren Serdal Kaya, ‘’Bu sorunların çözümünde bu güne kadar gecesini gündüzüne katmış Sayın Milletvekillerimize ve İl Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Erdemli Halkının, hizmete ulaşmasında Ankara’da Sayın Milletvekillerimiz, Yerel Belediye hizmetlerinde belediye başkanımız ve meclis üyelerimizle birlikte İlçe Teşkilatı olarak bu hizmetlerin takipçisi bizler olacağız.

Yarından tezi yok 2023 Hedeflerimize ulaşmak için kapı kapı dolaşarak iktidarımızda yapılan hizmetleri mutlaka anlatacağız. Bu konuda alnı açık, başı dik bir Partiyiz. AK Parti 80 yılda yapılamayan hizmetleri 18 yılda yapan partinin adıdır. AK Parti 40 Yıl boyunca sinsice kendini gizlemiş hainleri bir gecede tarihe gömmüş partinin adıdır’’ diye konuştu.

Erdemlimizde yepyeni bir dönem başlıyor diyen ilçe başkanı Serdal Kaya sözlerini şöyle tamamladı:

‘’Hep birlikte yeni bir sayfa açıyoruz. Bu süreçte şahsıma ve yönetimime verdiğiniz ve vereceğiniz destekler için şimdiden hepinize teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum.

Durmak yok yola devam.’’ dedi.

Serdal Kaya’nın konuşmasının ardından İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Mersin İl Koordinatörü İsmail Aydın birer konuşma yaparak kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan konuşma yaptı. Elvan konuşmasında "Birileri 'İdlib'de ne işimiz var' diyor. İdlib'de yüz binlerce insan yerinden, yurdundan edilirken sesimizi çıkarmayacak mıydık?" dedi.

Elvan, bir spor salonunda düzenlenen AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığı Kongresi'nde yaptığı konuşmada, İdlib'deki hain saldırıya kayıtsız kalmadıklarını söyledi.

Düzenlenen operasyonlarla taş üstünde taş koymadıklarını ifade eden Elvan, yerli silahlarla rejim güçlerinin üzerine Türk milletinin gazabını yağdırdıklarını kaydetti.

Şehitlerin kanının yerde kalmadığını dile getiren Elvan, "3 binden fazla rejim askeri etkisiz hale getirildi. Savaş uçakları, tanklar, tüfekler, toplar ve depolar dolusu mühimmatlar yok edildi. Milletimizin merhameti ne kadar yüksekse, öfkesi de bir o kadar şiddetlidir." ifadelerini kullandı.

Nerede haksızlık, hukuksuzluk, zulüm varsa onun karşısında duran bir Türkiye'nin bulunduğunu belirten Elvan, bu durumlara sesini yükselten tek liderin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı.

"Teröristlerin başını ezmeye devam edeceğiz"

Bir ve birlik olunduğu sürece Türk milletinin sırtının yere gelmeyeceğini aktaran Elvan, şöyle devam etti:

"Birileri 'İdlib'de ne işimiz var' diyor. İdlib'de yüz binlerce insan yerinden, yurdundan edilirken sesimizi çıkarmayacak mıydık? Sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına müsaade mi edecektik? Ülkemize yeni akımların olmasına izin mi verecektik? Bu ülkenin düşmanlarını, teröristlerin başını ezmeye devam edeceğiz. Bu ülkede bayrağı, vatanı, ezanı için bin tane canı olsa, o bin canı feda edecek yiğitler, kahramanlar var."

Elvan, kimseden korkularının ve çekincelerinin olmadığını ve gerekli adımların atılmasında da hükümetin ve ordunun bir an bile düşünmediğini vurguladı.

İlk günkü aşkla, inançla, kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerine işaret eden Elvan, şunları kaydetti:

"Bu millete, bayrağa vatana saldıran olursa bu yumrukla tanışmaya devam edecek. Önce DEAŞ, ardından PKK ve uzantısı olan YPG, ne yaptık? Bu terör örgütlerin başına yumruğu indirdik. Tepelerine indik, bunları ezdik, ezmeye de devam edeceğiz. Yılmayacağız, yorulmayacağız. Bu ülke bizim. Bu vatan, millet, devlet ve bayrak için çok çalışacağız. Biz kendi gücümüzle o insansız hava araçlarını yapmışsak, ihtiyacımız olan her şeyleri yapacak güçteyiz. Yeter ki bir olalım. Biz bu güce sahibiz."

Elvan, ana muhalefet liderinin kullandığı ifadelerin kendilerini üzdüğünü dile getirerek, "'Şehitler tepesi bizim dönemimizde boş kalacak.' dedi. İnsan utanır bunu söylerken. Bizim 83 milyon insanımız asker. Bunu unutma. Nerede, ne olursa biz o mücadeleyi veririz. Sen otur evinde kahveni, çayını iç. Bu 83 milyon insan söz konusu vatansa canını feda etmeye hazır." diye konuştu.

"Türkiye için mücadele etmemiz lazım"

Bu partinin grup başkanvekilinin Cumhurbaşkanı Erdoğan için ağza alınmayacak ifadeler kullandığını anımsatan Elvan, şunları söyledi:

"Ne diyelim, sabrediyoruz. Allah akıl versin. Utanmadan, sıkılmadan edepsizliğin üzerinde bir ifade kullanıyor. O şahıs milletin huzuruna çıktığında ne diyecek? Bizim için önemli olan düşüncesi ne olursa olsun söz konusu vatansa bizim bir ve beraber olmamız lazım. Hep birlikte Türkiye için mücadele etmemiz lazım. Biz Esed rejiminin katillerini teker teker yok ederken sesi çıkmıyor. Bunu bir yana bırakın o katil rejim Suriye'de çocukları, anaları, hamile kadınları öldürüyor. Hastaneleri bombalıyor. Peki siz ana muhalefet liderinden Esed'i ve rejimini kınayan ifade duydunuz mu? Allahtan utanın. Yazıklar olsun. Bu başkan CHP'nin değil de Suriye'deki rejimin partisinin lideri mi diye zaman zaman düşünüyorum."

Elvan, daha sonra Erdemli için yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Elvan Erdemli'ye üç önemli müjde vererek, Organize Sanayi için çalışmaların devam ettiğini, Kösbucağına Soğuk Hava Depolarının yapılması için yerin tahsisinin yapıldığı, Çeşmeli Taşucu Otoyolunun Çeşmeli Kızkalesi arasındaki bölümünün önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağını, yayla yolunun Aslanlı ve Köselerli arasındaki bölümün biran önce başlayacağını, sorkun barajında da çalışmaların başlayacağını söyledi.

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı İsmail Aydın ise AK Parti'nin kısa sürede çok önemli işlere imza attığını belirterek, "Ekonomik olarak Türkiye'yi 3 kat büyüttük. AK Parti'nin bu başarısının altında birlik ve beraberlik ruhu var. Biz gelecek nesiller için siyaset yapıyoruz. 2023'ün, 2071'in Türkiye'sini hep beraber inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.