SPOR
Giriş Tarihi : 08-03-2020 18:20

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasında Büyük Erkekler Yarıştı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2020 faaliyet programında yer alan 10 metre ferdi tüfek Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasında büyük erkekler müsabakaları sona erdi.

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasında Büyük Erkekler Yarıştı

Erdemli Atış Poligonunda düzenlenen şampiyonanın büyük erkekler kategorisinde 26 sporcu katıldı.

Sporculara madalya ve kupaları düzenlenen törenle Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyon Genel Sekreteri Zeki Öztürk, Teftiş Kurulu Başkanı Hasan Çelik, As Başkan Kadri Akgün ile il temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verdi.

Türkiye Şampiyonasında birinciliği TSK Ankara Gücünden Mert Nalbant 249.3 puanla elde ederken, ikinciliği Diyarbakır Atıcılık Yüzme İhtisastan 249.0 puanla Ömer Akgün elde etti. Üçüncülüğü ise Ankara Jandarma Gücünden 225.7 puanla Ahmet Bayrak elde etti.

Takım halinde ise Ankara TSK Spor Gücü alırken, ikinciliği Ankara Jandarma Gücü, üçüncülüğü ise Diyarbakır Teniz Atıcılık Spor Kulübü elde etti.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri Akgün, büyük erkekler kategorisinde mücadelenin sona erdiğini belirtti.

Şampiyonada güzel sonuçların çıktığını 4 sporcunun milli takım barajı olan 620 puanını geçerek milli takıma girmeye hak kazandıklarını ve bu sporcuların yurt dışında yapılacak olan müsabakalarda ülkemizi temsil etme hakkını elde ettiğini kaydetti.

Akgün, Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasında Tokyo Olimpiyatlarında yarışma kotası alan Ömer Akkün’ün de yer aldığını belirterek şöyle konuştu:

‘’Tokyo olimpiyatı için atıcılık sporundan 4 kota aldık. 5’inci kotamızı da almak için haziran ayında havalı ve ateşli silahlarda Çekya'da son bir yarışmamız daha var. Eğer buradan da bir kota alırsak ülkemiz Tokyo’ya 5 kota ile gidilecek. Sporcumuz Ömer Akgün, yıllardır az bir farkla kaçırdığı kotayı nihayet aldı ve Cumhuriyet tarihinde ilk kez tüfek dalında kota alarak Tokyo’da yarışacak sporcu olacak.

Erdemli’deki yarışmalara katılan Ömer Akgün, burada iyi bir antrenman yapma imkânı buldu.’’

Şampiyona, 11 Mart Çarşamba günü sona erecek.