SPOR
Giriş Tarihi : 06-03-2020 19:31

Atıcılık Türkiye Kupası Erdemli’de Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2020 faaliyet programında yer alan ‘’Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’’ resmi antrenmanla Mersin’in Erdemli ilçesindeki uluslararası atış poligonunda başladı.

Atıcılık Türkiye Kupası Erdemli’de Başladı

6-11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şampiyona minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde yaklaşık 500 sporcu katıldı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar As Başkanı Kadri Akgün, bu müsabakadan yeni şampiyonların çıkmasını beklediklerini söyledi.

2020 yılının ikinci programını Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası olarak gerçekleştirdiklerini belirten Akgün, ‘’Bu müsabaka yurt dışı seçmeleri niteliğinde olacak. Baraj puanını geçen sporcularımız milli takıma çağrılarak ülkemizi yurt dışında temsil etme hakkına sahip olacaklar’’ dedi.

Atıcılık sporunda Japonya’da gerçekleştirilecek olan 2020 olimpiyatları için 4 sporcunun kota aldığını belirten Akgün gazetecilere yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

‘’Olimpiyat karşılaşmaları öncesi haziran ayında Çek Cumhuriyetinde son bir yarışmamız daha var havalı ve ateşli silahlarda. Eğer buradan da bir kota daha alırsak ülkemiz adına güzel bir olimpiyat senesi yakalamış olacağız kota adına. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.’’

Minikler kategorisinde yarışmaya Kırklareli’ den katılan Durmuş Ali Eren, ilk kez katıldığını ve kendi kategorisinde şampiyon olmak için geldiğini söyledi.

Gümüşhane’den katılan 10 yaşındaki Yunus Arcan Aras, boyundan büyük tüfekle küçükler kategorisinde yarışacağını ve geleceğin şampiyonu olmak istediğini kaydetti.