GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2020 18:23

Çiriş Camiine Parke Yol Hizmeti

Erdemli Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü ‘Eğitime Destek, Her Yere Hizmet Projesi’ kapsamında tüm okul, cami ve sosyal tesislerin bahçe düzenlemesi, boya, bakım ve onarım gibi çalışmalar yaparak sosyal belediyecilikte örnek çalışmalarını sürdürüyor.

Çiriş Camiine Parke Yol Hizmeti

Erdemli Belediyesi okullara, camilere, sağlık kurumlarına yönelik verdiği destek hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Çiriş Mahalle Camisinin bahçe düzenlemesi yapılırken parke ve yol çalışması da yapıldı. İhtiyacını belediyeye bildiren camilere anında hizmet sunduklarını beyan eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Biz görevde olduğumuz sürece milli ve manevi eğitime destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Erdemli tarihinde camilere yönelik hizmetlerin bir envanteri çıkarılırsa, en çok çalışmanın kendi hizmet dönemlerinde yapıldığının ortaya çıkacağının altını çizen Tollu, “tüm camilerimizin bahçelerini düzenledik, peyzajından, banklarına kadar her türlü hizmeti sunduk. Parke döşedik. Yolu kötü olanların yollarını yaptık. Camilerimizi düzenli olarak temizledik. Ayrıca Kuran Kurslarımız için de tüm bu hizmetleri yerine getirdik. Son olarak da Çiriş Mahalle Camisinin parke işlerini bitirdik. Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecektir” dedi.  ‘İbadet bilinciyle hizmet ediyoruz’ diyen Tollu, şöyle devam etti: ‘’Belediye olarak sadece yol, asfalt, imar, yeşil alan, temizlik ve buna benzer rutin hizmetlerle yetinmiyoruz. Sosyal Belediyeciliğin ön planda olduğu günümüzde bir yandan Erdemlimizin önünü açan asırlık projelerle sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda hizmet verip kentimizi hem tanıtmaya hem de kalkındırmaya çalışıyoruz. Amacımız gelecek nesillere her yönüyle kalkınmış, huzurlu ve müreffeh bir Erdemli emanet etmektir.’’

Her mahalleye eşit hizmet anlayışı ile hareket eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı hizmetler ile cami cemaatinden övgüleri topladı. Çirişli vatandaşlar yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirirken, belediye başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkürlerini iletti.