GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2020 19:18

Hacıalanında Limon Depolarının Yolları Kardan Temizleniyor

1700 rakımlı Hacıalanı Yaylasında Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Erdemli karla mücadele ekipleri iş makineleriyle bölgede özellikle doğal soğuk hava depoları olan ve limon konulan depoların yollarını açma çalışmalarını sürdürüyor.

Hacıalanında Limon Depolarının Yolları Kardan Temizleniyor

Belediye ekipleri bölgede soğuk hava deposu olarak kullanılan limon depoları ve evlere ulaşan yollarda kar temizliği yaptı.

Limon depolama sezonun gelmesi dolayısıyla vatandaşlar yaylada bulunan evleri ve depolarına ulaşan yolların açılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni arayıp yardım istedi. Ekipler iş makinalarıyla evlere ve limon depolarına ulaşan yolları kardan temizleyip, ulaşımı yeniden sağladı.

Vatandaşlardan Mehmet Ali Cangin, "Kar nedeniyle kapalı olan yollarımız ve limon depolarımızın yolları açıldı. Belediye personelleri ve başkanlarına teşekkür ederiz. Depolarımıza limon koyuyoruz, evlerimizin yolları da kapalıydı, hepsi açıldı" dedi.

1700 rakımlı yüksek rakımlı bölgede soğuk havanın etkisini sürdürdüğünü vurgulayan Cangin, "Bölgede soğuk hava nedeniyle Karakız göleti de dondu. Bundan sonra havanın ısınmasıyla çözülmesi lazım. Cemre düştü, karlarda yavaş yavaş eriyor" diye konuştu.

Vatandaşlar kar sebebiyle yolların kapalı olduğunu, belediye ekiplerinden yardım istediklerini ve ekiplerin yolları açtığını dile getirdiler.

Bölgede bulunan Karakız göleti ise donmuş haliyle seyre doyumsuz görüntüler oluşturdu. Havaların ısınmasıyla önümüzdeki günlerde buz tutan göletin erimesi bekleniyor.