GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2020 15:53

Ayyıldız Gezginlerinden Şehitlere Saygı Yürüyüşü

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği 15 kişilik üyesi ile birlikte Bahar Kalkanı Harekâtı kapsamında İdlib’de şehit olan 34 Mehmetçiğin anısına 2 bin rakımlı Toroslara yürüyüş gerçekleştirdi.

Ayyıldız Gezginlerinden Şehitlere Saygı Yürüyüşü

Ayyıldız gezginleri gezi öncesi Güzeloluk Mahallesinde toplanarak burada ellerinde bayraklarla şehitler anısına selama durdu. Gezginler buradan Şehit Piyade Onbaşı İbrahim Tüzel’in Alibeyli Mahallesindeki baba ocağına ellerinde Türk bayrağı ile giderek baba Şuayip ile anne Gülten’in ellerinden öpüp taziye dileklerini iletti dua okulu.

Şehidin defnedildiği mezarlığa geçen gezginler burada mezarlığa çiçek bırakıp dualar etti ardından Torosların zirvesinde tüm şehitlere ithafen 15 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdi.

‘’Her Türk asker doğar’’, ‘’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’’, ‘’Ne Mutlu Türküm diyene’’ sloganlarının atıldığı yürüyüşte ellerden Albayrak hiç eksik olmadı.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Emre Erçelik yaptığı açıklamada, ‘’İdlib’ de hiç te arzu etmediğimiz olaylar gerçekleşti ve Rejim unsurları Türk birliğine saldırdı ve 36 şehidimiz var. O şehitlerden bir tanesi de Erdemli ilçemize bağlı Alibeyli Mahallesinden Piyade Onbaşı İbrahim Tüzel. Bu haftaki gezi parkurumuzu başta Erdemlili şehidimiz İbrahim Tüzel olmak üzere tüm şehitlerimize ithafen gerçekleştirdik. Şehitlerimizin anılarını canlı tutmak üzere ellerimizde Türk bayrakları ile Toros dağlarında ‘’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Her Türk asker doğar, Ne mutlu Tüküm’’ diyerek yürüdük. Şehidimizin baba ocağına ziyarette bulunup dualarımızı ettik. Mezarlığa giderek mezarına çiçekler koyup, dualarımızı gerçekleştirdik. Şehitlerimiz haklarını helal etsin bizlere. Mekânları cennet olsun. Allah bu necip millete böyle acıyı bir daha yaşatmasın. Biz Ayyıldız gezginleri bundan sonraki tüm etkinliklerimizde şehitlerimizi anarak onların hatıralarını canlı tutmaya çalışacağız’’ dedi.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri Toroslardaki karlı dağlarda şehitler anısına yürüyüşü gerçekleştirdi.