SPOR
Giriş Tarihi : 28-02-2020 18:27   Güncelleme : 28-02-2020 19:13

Akdeniz Ortaokulu 4. Kez Mersin Şampiyonu

Okul Sporları tarafından düzenlenen ortaokullar arası Futbol Turnuvasında hiç yenilmeden Mersin Şampiyonu olarak İlimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek

Akdeniz Ortaokulu 4. Kez Mersin Şampiyonu

Okul Sporları tarafından düzenlenen ortaokullar arası Futbol turnuvasında Erdemli Akdeniz Ortaokulu Yıldızlar Futbol takımı ilçe elemelerinde hiç yenilgi görmeden ilçe birincisi olarak il turnuvasına katılmaya hak kazandı. Mersin’de yapılan finaller boyunca yine tüm maçlarında galip gelerek finale kadar yükseldi. 28 Şubat 2020 Cuma günü oynanan final maçında rakibi Mehmet Adnan Özçelik Ortaokulu'nu 2-0 yenerek Mersin İl Şampiyonu oldu.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan törenle oyunculara madalya ve takımlar kupaları verildi.

Tören sonrasında Okul Müdürü Uğur Türkmen yaptığı konuşmasında “Turnuvada şampiyon olan takımımızın başta beden eğitimi öğretmenimiz Cevdet Kavzak ve öğrencilerimizi tebrik eder, gözlerinden öperim. Bize her türlü desteği veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli Belediyesi Spor İşleri müdürü Kamil Boran, ilçe milli eğitim müdürümüz Yusuf Açıkyörük, turnuva boyunca bizleri hiç yalnız bırakmayan okul aile birliği başkanımız Adem Koşar ve velilerimize teşekkür ederim. Bundan sonra okul takımımızın yapacağı bölge finali maçlarında okulumuzu ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

Erdemli Akdeniz Ortaokulu Takımı hocası Cevdet Kavzak; “Oyuncularım ile gurur duyuyorum. Onlarla Türkiye finallerine kadar devam edeceğimize inanıyorum. Çocuklarınızda bu potansiyel mevcut. Futboldaki bu başarı ile 4 yıl boyunca sürekli il birincisi olmamız ve 2 defa Türkiye sekizincisi olmamızın bir tesadüf olmadığını gördük. Bu başarının arkasında istek, heyecan ve disiplinli çalışma var. Aynı zamanda oyuncularımızın bir kısmı Erdemli Belediyespor altyapısında da oynamaktadır. Bu başarıda onların da katkısını görmekteyiz.” dedi.

Erdemli Ajans olarak futbolcularımıza ve teknik heyetine başarılar diliyoruz.