Sahile Vuran Ölü Caretta Vatandaşları Üzdü
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSahile Vuran Ölü Caretta Vatandaşları Üzdü

Erdemli ilçesinde sahile ölü olarak yaklaşık 5 yaşlarında 50 kilo ağırlığında Caretta Caretta kaplumbağası vurdu.

Sahile Vuran Ölü Caretta Vatandaşları Üzdü
Bu içerik 3093 kez okundu.

Sahile bir kaplumbağanın vurduğunu gören vatandaşlar Erdemli Belediyesini arayarak bilgi verdi. Hayvan Hakları Savunucusu Semih İğdigül ile sahile gelen belediye yetkilisi Şefik Göküş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli şefliğini arayarak bilgi verdi.

Sahile çıkmaya çalıştığı görülen kaplumbağa ekipler tarafından alınarak gerekli incelemenin yapılması amacı ile Mersin Büyükşehir Belediyesine ait Tarsus’taki Hayvan Hastanesine götürüldü.

Hayvan Hakları savunucusu Semih İğdigül gazetecilere yaptığı açıklamada, kaplumbağanın yaklaşık 5 yaşlarında ve 50 kilo ağırlığında olduğunu söyledi. İğdigül ilk belirlemelere göre hayvanda herhangi bir darp izinin bulunmadığını ancak balıkçı ağına takılmış ve orada yaşamını yitirdikten sonra sahile vurmuş olabileceğini kaydetti.

Kaplumbağayı sahilde ilk görerek belediyeyi arayan 11 yaşındaki hayvan sever Tuana Karasu ise, sahilde yürürken deniz kenarında bir canlı gördüğünü ve belediyeyi aradığını söyledi. İlk gördüklerinde kaplumbağanın hareket ettiğini belirten Karasu, ‘’Sahile vuran kaplumbağayı görünce çok duygulandım. Ben hayvanları seven ve koruyan bir insanım’’ dedi. 

erdemli ajans caretta erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi