GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2020 19:00

Hizmet Çeşmeli'de Vatandaşın Ayağına Seriliyor

71 mahallenin her talebine karşılık veren Erdemli Belediyesi, hizmetleriyle Çeşmeli'ye de imzasını atmaya devam ediyor.

Hizmet  Çeşmeli'de Vatandaşın Ayağına Seriliyor

Muhtarlarla sürekli koordinasyon içinde olan ve mahalledeki eksiklikleri tespit eden Erdemli Belediyesi ihtiyaç duyulan hizmetleri hızlı ve kaliteli şekilde ilgili yerlere ulaştırıyor.

Büyükşehir yasasıyla belde statüsünden mahalleye dönüşen Çeşmeli'de asfaltlama, bahçe yolları yapım ve bakımı Erdemli Belediyesi ile ezber bozuyor.

Yorulmayan ekibi ve 7/24 mesaide olan çalışkan kadrosu ile uzun yıllardan bu yana çözümsüz kalmış sorunlarının tamamına neşter vuran Erdemli Belediyesi, Çeşmeli Mahallesi’nde çiftçilikle uğraşan vatandaşların talepleri doğrultusunda asfalt temel hazırlığı-sıkıştırma ve bahçe yollarının yapımı için çalışmalarını sürdürdüklerini en kısa zamanda ön hazırlıkların tamamlanarak asfaltlanacağı müjdesini verdi.
Göreve geldiği günden bu yana her alanda eşit hizmet ilkesiyle hayata geçirdiği projelerle ilçenin ufkunu açan belde ve köylerde yaptığı hizmetlerle ilklere imza atan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Misyonumuz gereği vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Her zaman ifade ediyoruz; hizmette önceliğimiz her zaman yoldur.

Yol olmadan hiçbir hizmetin sağlıklı bir şekilde yapılması mümkün değildir" vurgusu yaptı.

Çeşmeli Mahallesi’nde asfaltlama öncesi hazırlıkların hızla sürdüğünü kaydeden Başkan Tollu, “Her zaman söylediğimiz gibi; 2014 yılında yürürlüğe giren bütün şehir yasasıyla mahalleye dönüşen hiçbir beldemizi bir diğerinden ayırmıyoruz ve söylediğimiz gibi her yere hizmet üretmeye çalışıyoruz. Kamunun kaynaklarını asla heba etmiyoruz. Yaptığımız hizmetlerin vatandaşın istekleri ile örtüşüp örtüşmediğine bakıyoruz.

Koordineli bir şekilde Erdemlimizin ne eksiği varsa onu çözmeye çalışıyoruz. Belediyemiz misyonlu, vizyonlu, planlı ve programlı çalışıyor” diye konuştu.
Asfalt-yol çalışmalarıyla vatandaşlardan olumlu yorumlar alan Erdemli Belediyesi, Çeşmeli Mahallesi’nde yoğun bir çalışma programına imza atarken, yol çalışması ile ilgili vatandaşların da gönlünü kazandı. Çiftçilikle uğraşan vatandaşlar isteklerine anında yanıt veren ve bahçe yollarının asfaltlanması için girişim başlatan başkan Tollu’ya teşekkür ederek çalışmalarının devamını diledi.