EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-02-2020 22:31

Miniklere Uygulamalı Trafik Eğitimi

Erdemli Belediyesi tarafından çocukların trafikte daha sağlıklı ve bilinçli bir ulaşıma kavuşmaları için ilköğretim öğrencilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Miniklere Uygulamalı Trafik Eğitimi

Öğrencilerin trafik kurallarını uygulamalı öğrendiği, aynı zamanda eğitimin eğlenceye dönüştüğü Çocuk Trafik Eğitim Parkuru, Kocahasanlı Şehit Polis Fatih Çevik İlkokulu öğrencileri ile start verdi.

Erdemli Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkuru, yeni dönemde de yüzlerce öğrenciye kapılarını aralıyor. Erdemli Belediyesi tarafından çocuklara yapılan Trafik Eğitim Pistinde ilkokul öğrencilerine trafik polisi gözetiminde trafik eğitimi verildi. Kocahasanlı Şehit Polis Fatih Çevik İlkokulu 3.Sınıf öğrencilerine video ve sunularla teorik eğitim verilirken, akülü arabalara binen çocuklar, trafik işaret levhalarının, kavşak ve yaya geçitlerinin yer aldığı alanda pratik eğitim aldı. Neşeli ve eğlenceli geçen teorik ve pratik trafik eğitimlerinden memnun kalan öğrenciler, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ettiler. Verilen eğitimlerin oldukça faydalı olduğuna inandığını vurgulayan okul öğretmenleri ve öğrenci velileri, ‘’Erdemli Belediyesi tarafından verilen eğitimlerin kesinlikle verimli olduğunu düşünüyoruz. Bu eğitimlerin olumlu sonuçlarını hep birlikte gözlemliyoruz. Çocuklarımızda oldukça memnun oldu. Erdemli Belediyesinin bu uygulamasından dolayı çok teşekkür ederiz’’ diye konuştu.

AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR

Her geçen gün değişen ve gelişen trafikte daha bilinçli nesiller yetiştirmek ve çocuklarımıza bu bilinci aşılamak için böyle bir projeye imza attıklarını ve ‘’ağaç yaş iken eğitilir’’ düsturuyla hareket ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, trafik bilincinin bireysel değil, toplumsal bir gereklilik olduğunu kursa katılan öğrencilere etkili bir şekilde anlatmaya çalıştıklarını, bu yüzden bu projenin oldukça önem arz ettiğini dile getirdi. Kazaların en aza indirilebilmesi için eğitimlerin çocuklardan başlaması gerektiğine dikkati çeken Başkan Tollu, kazaların en aza indirilmesi ile toplumsal düzeninde korunacağını ifade ederek, ailelerin parçalanmaması, sağlıklı nesillerin yetişmesi için trafik kurallarına uyulması gerektiğinin altını çizdi.

HEM OYNUYORLAR HEM ÖĞRENİYORLAR

Başkan Tollu, “Toplumumuzun en büyük sorunlarından biri olan trafik kazalarının önlenmesi adına, vatandaşlarımızın araçlarını kurallara uygun şekilde kullanması için çocuklarımızı bu yaşta trafik eğitimiyle buluşturuyoruz. Maddi ve manevi zararlara neden olan kazaları önlemek adına, çocuklarımızı küçük yaşlarda eğitime tabi tutuyoruz. İnşallah çocuklarımızın bilinçli bir şekilde yetişmesi sayesinde, kazalar azalacaktır” diye konuştu. Hedeflerinin programlar dahilinde çocukları hem teorik anlamda hem pratik anlamda trafik eğitim pistinde eğitmek olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Tollu, ‘’Trafik Eğitim Parkurumuz çocuklarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri de bir yer. Bütün Erdemlili aileleri, velileri de çocuklarıyla beraber bu piste davet ediyorum. Çocuklarımız bu parkur sayesinde hem oynuyorlar hem öğreniyorlar’’ dedi.