YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-02-2020 22:04

Tepeli Guguk Kuşu'nun Yolu Erdemli'ye Düşerse

Özel bir okulun camına çarparak yaralanan tepeli guguk kuşu tedavisinin yapılması amacı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefliğine teslim edildi. Öğrenciler bir göçmen kuş olan ve Erdemli'de misafir olan Tepeli Guguk kuşuna büyük ilgi gösterdiler

Tepeli Guguk Kuşu'nun Yolu Erdemli'ye Düşerse

Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefi Mevlüt Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı tepeli guguk kuşunun Türkiye’de ender bulunduğunu Afrika, İran ve Mısır da yaşamlarını sürdürdüğünü ve göçmen bir kuş olduğunu söyledi.

Cama çarpma sonrası gagasından yaralandığı belirlenen tepeli guguk kuşunun tedavisinin yapılması amacı ile okul yetkililerinden teslim alındığını belirten Çetin, ‘’Muhtemelen göç yorgunluğundan kaynaklı olarak ilçemizdeki özel bir okulun duvar camına çarparak yaralanmış. Yaban hayata duyarlı davranarak bizleri arayan öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yaralı kuşumuzu Tarsus hayvanat Bahçesine götürerek tedavisini yapıldıktan sonra doğaya salıverilecek’’ dedi.

Okul müdürü Hakan Eraslan ise yaralı kuşu okul bahçesinde öğrencilerin bulduğunu ve çocukluk şefkati ile haber verdiklerini belirterek, kuşun tedavisinin yapılması amacı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar şefliğine haber verdiklerini yetkililerin gelerek kuşu teslim aldıklarını belirtti.