GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2020 18:55

Çevreci Ülkücüler Doğaya Yem Bıraktı Çevre Temizliği Yaptı

Erdemli Ülkü Ocakları Başkanlığı yüzlerce gençle birlikte ‘’Çevrecilik Milliyetçiliktir’’ sloganı kapsamında Erdemlinin yüksek kesimlerinde Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin ve Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ’ın öncülüğünde doğaya yem bıraktı çevre temizliği yaptı.

Çevreci Ülkücüler Doğaya Yem Bıraktı Çevre Temizliği Yaptı

Yoğun kar yağışı nedeni ile yaşam savaşı veren yırtıcı hayvanlara yem bırakıp çevre temizliği yapan ülkücü gençlere başkan Tollu sucuk ekmek ziyafeti çekti.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu burada yaptığı konuşmada,  Bilge Liderimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş’in tavassutları doğrultusunda benimsediğimiz ‘Çevrecilik Milliyetçiliktir’ anlayışı çerçevesinde doğada yaşam mücadelesi veren hayvanları da düşünen ülkücü gençlere teşekkür ettiğini söyledi.

Ülkücülerin çevreye ve doğaya olan duyarlılığının herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Başkan Tollu, ‘’Ülkücü gençlerimiz gittikleri her noktada kendilerini yaptıkları temizlikle çevresine hissettirendir. Dışarıdan bir kişi geldiğinde buradan mutlaka ülkücüler geçmiş dedirtecek şekilde çevresini temiz tutan insandır ülkücü gençlik. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu yıl kış bölgemizde yoğun geçti. Kendimiz gibi doğada yaşayanları da düşünmek zorundayız. Bu yönde adım atarak doğaya yem bırakıp çevre temizliği yapan siz gençlerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ da kısa bir konuşma yaparak belediye başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti. Doğaya yem bırakma etkinliklerini geleneksel hale getireceklerini belirten Bağ, bu programa katılan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Doğaya yem bırakıp çevre temizliği yapan Erdemli Ülkü Ocakları üyelerine Başkan Tollu karda sucuk ekmek ziyafeti çekti. Başkan Tollu, gençlere kendi elleri ile sucuk ekmek hazırladı.