Erdemli En Güzel Şekilde Tanıtılıyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli En Güzel Şekilde Tanıtılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen10. İzmir Travel Turizm Fuarı, Partner İl Mersin ve Uluslararası Destinasyon Partneri Akabe'nin katılımıyla başladı.

Erdemli En Güzel Şekilde Tanıtılıyor
Bu içerik 3224 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Fuara Mersin Valisi Özdemir  Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak yaptığı konuşmada Mersin’in turizmden yeterli ilgiyi görmediğinin altını çizerek, “Herkesin ajandasına Mersin’i kaydetmelerini ve mutlaka ziyaret etmeleri istiyorum. Tüm dünyayı Mersin’i görmeye davet ediyorum” dedi.


İzmir Turizm Fuarı ile ilgili Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli yi hem yurt içinde hem de yurt dışında tüm güzellikleri ile birlikte tanıtmak için çalıştıklarını söyledi. Tollu, bu nedenle de İzmir Turizm Fuarına tanıtım ekibi ile birlikte katıldıklarını belirtti. Tollu fuarla ilgili  Erdemliajans.com muhabirlerine şunları söyledi:
“Mersin Valiliğimiz ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın mihmandarlığında meşhur İzmir Fuarında Erdemlimizi temsil etmek üzere burada  bulunuyoruz.  Erdemli belediyesi olarak Erdemlinin geleceği ile ilgili tüm güzelliklerin içerisindeyiz. Gerek İzmir Fuarı olmak üzere bölgemizin tanıtılması bizim için önemli. Her il ve ilçe gibi Erdemlimizin de tanıtıma müthiş derecede ihtiyacı var. Erdemlinin tarımının yanında Erdemlinin denizi, kumu, güneşi ve dört mevsim ikliminin yanın da  çok zengin tarihi de var.

Tüm bu güzellikleri bünyesinde barındırmasına rağmen, büyük bir tanıtım eksikliğimiz var. Erdemlideki turizm potansiyelinin ortaya çıkartılması ile alakalı her türlü faaliyetlerin içinde olmaya gayret ediyoruz. Erdemliyi tanıtıcı yabancı dilde ve Türkçe broşürlerimiz var. Bu fuarlar vasıtası ile acentelerle de bağlantı kuruyoruz. Erdemliyi görmek gezmek isteyenleri ilçemize davet ediyoruz. Bu tür turizm fuarlarında tanıtım yapmanın İyi bir faaliyet olduğunu düşünüyorum.

Erdemlimizin  turizmde  gelişmesini ve ekonomisinin canlanması adına bu tanıtımların ciddi katkısının olacağına inanıyorum. Erdemli belediyesi olarak ilçemizi güzel bir noktaya taşımaya gayret ediyoruz.

Sizler gibi değerli basın mensupları da bizlere her yerde ve her konuda destek oluyor. Bu tür konuları sadece belediyenin uğraşması ile olmaz basın ve medya gurubu da birlikte olmalı. Erdemli ortak paydasında birleşen değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmek bizleri memnun ediyor. Erdemlinin güzelliğini basın gözüyle bakarak değerlendirdiğiniz içinde sizlere teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Mersin ve Erdemli Standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Naci Ağbal Silifke Halk Oyunları ekibinin gösterisini izledi.

Erdemli Erdemli Belediyesi Basın Yayın Müdürü Adem Arslanın proesi olan Green Box (Uçan Balon İçerisindeymiş gibi Sanal Gezinti) teknoloji ile Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı davet ederek çekim yaptılar.

Bu teknoloji hakkında bilgi veren Erdemli Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Adem Arslan şunları söyledi, “Bu teknoloji sayesinde sanal gezintiye katılanlara görüntüleri cd ye yazdırılarak hediye ediliyor ve bu görüntüleri sosyal medyada yayımlanarak tanıtıma katkıda bulunuyor. Ayrıca bu teknolojiyi Mersin’de ilk uygulamanın gururunu yaşıyoruz.” Dedi.

Vali Özdemir Çakacak ve Başkan Kocamaz’ın yanı sıra çok sayıda vatandaşın büyük ilgi gösterdiği sanal gezinti, Limon figürü ve Erdemli Belediyesi Standı adeta Fuarın ilgi odağı oldu.

 

erdemli ajans izmir travel turizm fuarı erdemli belediyesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi