GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2020 17:18   Güncelleme : 21-02-2020 18:05

Belediye’den Erdemli’li Çiftçilere Destek

Erdemli Belediyesi Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri sera ve bahçe aralarında biriken ve yol kenarlarına bırakılan Sera ve Limon Bahçelerinden çıkan kuru dalları temizleyerek destek sağladı.

Belediye’den Erdemli’li Çiftçilere Destek

Topraktaki verimliliği düşürdüğü bilinen ve çevreye zarar veren anız yakma işleminin ilçede yasaklanması sebebiyle, Erdemli Belediyesi ekipleri çiftçiyi bu kirli görüntüden kurtarmak için harekete geçti. 

Erdemli Koyuncu Mahallesi Kocaköy Mevkii’nde bahçe araları ve sera kenarlarının temizliğini yapan vatandaşların biriken anız ve çöpleri Erdemli Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi. Çiftçilerin Erdemli ekonomisinin bel kemiğini oluşturduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Çiftçilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda onların her türlü hizmetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Onların daha rahat çalışma koşullarına sahip olması için bugün bahçe kenarlarında ve seralarımızın yanında biriken çöpleri toplattık. Çiftçilerimizin her zaman yanında ve destekçisiyiz.’ Dedi.