GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2020 17:11

Erdemli Ülkü Ocaklarından Ülkücü Şehitlere Vefa

Ülkü Ocakları, Erdemlili vatandaşları Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin yıldönümünde düzenlenen Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve seminer programında bir araya getirdi.

Erdemli Ülkü Ocaklarından Ülkücü Şehitlere Vefa

Erdemli Ülkü Ocakları, öğrenim gördüğü üniversitede teröristlerce şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu, şehadetinin 5. yılında düzenlediği Kur’an-ı Kerim tilaveti ve seminer programı ile andı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen programda, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatı hakkında yayınlanan belgeselde, vatandaşların duygusal anlar yaşadığı görüldü.

Belgesel sonrası konuşma yapan Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun yapmış olduğu fedakârlığa dikkat çekerek, son sınıfa gelmiş bir öğrencinin sırf diğer öğrenciler sınav dönemini huzur ortamında geçirebilsin diye tuttuğu nöbette şehit düştüğünün altını çizdi.

Başkan Bağ yaptığı konuşmada, “Bizler, geleceğe yön veren nitelikli bireyleri yetiştirebilmek adına, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu ve Ülkücü Şehitlerimizi anlatmak yükümlülüğünü taşımaktayız. Çünkü her bir ülkücü ferdimiz, bu şanlı yolda şehadete hazır beklemektedir. Konu vatan olduğu zaman, hiç düşünmeden bu yolda ölüme atılmaktadır. İşte bunun timsali aziz şehitlerimizin ne uğurda şehadete yürüdüğünü gelecek nesillere aktarmak, bu davaya olan borcumuzdur” diye konuştu.

Başkan Bağ’ın konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden program, dualar eşliğinde son buldu.