GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2020 16:45

Erdemli’de Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

Erdemli Kaymakamı Avni Kula başkanlığında ‘’Otobüs kazalarının önlenmesine’’ yönelik toplantı düzenlendi.

Erdemli’de Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

Erdemli Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda İçişleri Bakanlığı organizesinde 81 ilde ve tüm ilçelerde birim amirleri, sivil toplum temsilcileri, otobüs firması sahipleri ve temsilcilerinin katılımı ile “Otobüs Kazalarının Önlenmesine Dair Değerlendirme ve Tedbir Toplantısı” yapıldı.

Otobüslerle yapılan şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığını belirten kaymakam Avni Kula, kazaların önlenmesi ve ölümlü can kayıplarının azaltılması tüm paydaşların uyumlu ve sorumluluk anlayışı içerisinde mümkün olabileceğini kaydetti.

Telafisi mümkün olmayan ağır kayıplara yol açan otobüs kazalarının önlenmesi amacı ile yurt genelinde bu tür toplantıların düzenlendiğini vurgulayan Kula, konuya daha fazla dikkat çekebilmenin amaçlandığını vurguladı.

Kaymakam Kula, amaçlarının otobüs kazalarında daha fazla farkındalığın yaratılması, yol ve trafik güvenliğine katkı sağlayacak her türlü görüş ve önerilerin alınması,  sorunların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çözülmesine yönelik ülke genelinde jandarma, emniyet, şoförler odası ve firma sahipleri ile toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Toplantıda önerilerin alınarak ilgili makamlara iletileceğini ifade eden Kaymakam Kula, son zamanlarda toplu taşıma yapan şehirlerarası otobüslerinde özellikle ölümlü kazaların azaltılması ve yangınların çıkmasının önüne geçmek olduğunu dile getirdi.

Toplantıya, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, merkez Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Mustafa Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler, Şehirlerarası yolcu taşıması yapan firma temsilcileri katıldı.