GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2020 20:42   Güncelleme : 17-02-2020 21:02

Öğrenci Servisi Kaza Yaparak Devrildi 11 Yaralı

Akdeniz Mahallesinde öğrenci servisiyle hafif ticari araç çarpıştı. Kazada öğrenci servisi devrildi, 8'i öğrenci, iki de araç sürücüleri olmak üzere toplam 11 kişi yaralandı. Yaralıların iyi olduğu bildirildi.

Öğrenci Servisi Kaza Yaparak Devrildi 11 Yaralı

Edinilen bilgiye göre kaza Akdeniz Mahallesi Güzeloluk Caddesi üzerinde meydana geldi. Mersin Antalya D-400 karayolundaki bir çalışmadan dolayı tali yolu kullanan Erdoğan Ç. yönetimindeki 33 S 6045 plakalı öğrenci servisine Ermenekliler sokağa girdiği esnada Arif K. yönetimdeki 48 NN 831 plakalı hafif ticari araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle içerisinde 18 kişinin bulunduğu öğrenci minibüsü devrildi.

Öğrenciler çevreden gelen vatandaşların yardımıyla devrilen minibüsten çıkartıldı. Ardından da kaza yerine gelen çok sayıda ambulansla kazazedeler Erdemli Devlet Hastanesi ve özel Erdemli Yenişehir Hastanesine sevk edildi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Erdemli Devlet Hastanesi ile Özel Hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı, öğrencilere geçmiş olsun dileklerini iletti. 8'i öğrenci toplam 11 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. 8’i öğrenci ile her iki araç sürücülerinin de kazada hafif yaralandığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yayla yolunda esnaflık yapan vatandaşlar üç aydır süren yol çalışmasından dolayı vatandaşların bu ara yolları kullandıkları, ara yollarda hemen hemen hergün bir kaza olduğunu, bu yollarında trafiği kaldırmadığını, yayla yolunun biran önce yapılarak trafiğe açılmasını sorumlulardan ve yetkililerden istediklerini söyledi.