SPOR
Giriş Tarihi : 15-02-2020 16:32

Türk, Rus ve İtalya Atıcılık Milli Takımları Erdemli’de

23 Şubat - 2 Mart 2020 tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek olan Havalı ve Ateşli silahlar Avrupa şampiyonasına hazırlanan Rus, İtalyan ve Türk Atıcılık Milli takım sporcuları Erdemli Atış poligonunda 25 Şubat tarihine kadar kampa girdi.

Türk, Rus ve İtalya Atıcılık Milli Takımları Erdemli’de

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç gazetecilere yaptığı açıklamada, “23 Şubat – 2 Mart tarihlerinde Polonya’da yapılacak olan Ateşli ve Havalı Silahlar Avrupa şampiyonasına hazırlanmak üzere Rusya, İtalyan ve Türk atıcılık milli takım sporcuları Erdemli’deki Atış poligonunda çalışmalarını yapmak üzere kampa geldiklerini söyledi.

Rusya’dan 29, İtalya’dan 2 ve Türkiye’den 4 milli sporcunun aynı poligonda çalışma imkânı bulduğunu belirten Kılınç, ‘’Rusya ve İtalya gibi ülkelerin kamp için Erdemlimizi tercih etmeleri ülkemizi ve bizleri çok sevindirdi. Uluslararası özelliğe sahip poligonumuz gelecek yıllarda da birçok ülkeden sporcu ağırlayacak bu yönde çalışmalar yürütülmektedir. Atıcılık Türk Milli Takımının şu anda 4 sporcusu olimpiyat kotası aldı. Temennimiz Polonya’daki Avrupa Şampiyonasında yeni kotaların alınmasıdır. Bütün sporcularımıza başarılar dileriz” dedi.

Rusya Atıcılık Milli Takım Baş Antrenörü Goldobina Tatiana ise, “Geçen ay 37 sporcumuzla birlikte Avrupa şampiyonasına hazırlanmak için Erdemli’ye gelmiştik. Şimdi ise ikinci kampımıza 29 sporcu ve 10 teknik ekiple birlikte toplam 39 kişilik bir grup olarak kamp için yeniden geldik. Sporcularımızın kampı çok güzel geçiyor. İnşallah 23 Şubat’ta başlayacak olan Avrupa şampiyonasında büyük başarılar elde ederiz. Tabii Avrupa şampiyonasından amacımız Tokyo Olimpiyatlarına daha fazla koda almaktır’’ şeklinde konuştu.

Rus, İtalyan ve Türk Atıcılık Milli Takımlarının kampları 25 Şubatta sona erecek.