GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2020 19:05

Apple'ın Açığından Kazandığı Ödülü Depremzedelere Bağışladı

Mersin'in Erdemli ilçesinde Apple'nin sınırsız kredi açığını bulan Çayan Temel (21) kendisine ödül olarak gönderilen 2 bin lira para ödülünü Elazığ'daki depremzedelere bağışladığını söyledi.

Apple'ın Açığından Kazandığı Ödülü Depremzedelere Bağışladı

Apple üzerinde bulduğu 'sınırsız kredi' açığıyla ücretli uygulamaları para vermeden indirmeyi keşfeden Temel, Apple ile bağlantıya geçtiğini ve açığı firma yetkililerine bildirdiğini bunun karşılığında da kendisine 2 bin lira para ödülü gönderildiğini kaydetti.

Temel, kazandığı ödülü Elazığ'daki depremzede ailelere ulaştırılması için Kızılay'a bağışladı.

Apple'ın ilk açığını 2015 yılında bulduğunu ifade eden Temel gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘’Telefonda oyun oynamayı çok seviyordum. O zamanlar oyunlar ücretli olduğu için değişik yollar aradım ve ilk açığı buldum. Önce ücretsiz oyun oynamayı buldum. Daha sonraları ilgi duydum ve Apple'ın birçok kez açığını buldum. Bu açıklar sayesinde Apple'dan ödüller aldım. Son olarak bulduğum açık sebebiyle de Apple'dan 2 bin liralık ödül kazandım. Bulduğum açık benim adlandırdığım 'sınırsız kredi açığı' oldu. Bu açık sayesinde Apple'dan indirdiğimiz tüm uygulamalarda ve uygulama için ücretli bütün ürünleri tamamen bedavaya indirebiliyoruz" dedi.

Bulduğu açığı Apple ile paylaştığını dile getiren Temel, "Ben bu açığı söyledim ve bir hafta boyunca yazışmalar yaptık. Bulduğum açığı incelediler ve teşekkür yazısı gönderdiler. Yazıda 'Bildirdiğiniz hata için tüm ekibimiz olarak sizlere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yeni güncelleme ile (İOS 13.3) bulduğunuz sistem hatasına çözüm getirmiş bulunmaktayız. Göndermiş olduğunuz, kayıtlı banka ve IBAN bilgilerinize 2 bin lira ödülünüzü gönderdik. İyi günlerde harcamanız dileğiyle' yazılı mail gönderdiler. Daha sonra bu miktarı hesabıma yatırdılar. Bende bu parayı depremzedelere ulaşması için Kızılay'a bağışladım" diye konuştu.