GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2020 19:01

Alata Deresinde Selin Çökerttiği Yollar Onarılıyor

Geçtiğimiz hafta bölgede yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle oluşan heyelan ve Alata Deresi kenarından geçerek Erdemliyi Gücüş Mahallesine bağlayan yolun Toroslardan gelen sel suları nedeni ile çökmesi sonucu kısmen ulaşıma kapanan yol ulaşıma açıldı.

Alata Deresinde Selin Çökerttiği Yollar Onarılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Şube Müdürlüğü Koordinasyon Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, ekiplerin Gücüş Mahallesi Sarılar Mevkii yolunda iki adet ekskavatör 4 damperli kamyon ile çalışmalarını yürüttüğü bildirildi.  

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon yol bakım, onarım ve kar temizle çalışması yapan ekiplerin Kösbucagi-Çamlı yol genişletme, Sıraç-içmeler yolu kar temizleme, Nohutharmani-Doğusandal yaylası yol bakım çalışmaları yürüttüğü belirtildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, geçen hafta özellikle ilçelerde etkili olan yoğun yağış nedeniyle oluşan taşkınların neden olduğu tahribatı gidermek için çalışmalarına aralıksız devam ettiği kaydedildi.

Yollarının sel taşkını nedeni ile kapandığını belirten Adnan Çoban, mahallelerine giden yolun sel taşkını nedeni ile kullanılamaz hale geldiğini ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu yollarının açıldığını ve araç geçişlerinin kontrollü bir şekilde yapıldığını söyledi.