GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2020 18:38   Güncelleme : 06-02-2020 18:49

Alata Deresi Kritik Seviyede, Ekipler Teyakkuzda

Alata deresinde sel sularının yükselmesi dolayısıyla iş makineleriyle, köprü ayaklarını güçlendirme çalışması yapıldı. İlçenin yüksek kesimlerdeki karla kaplı alanlara metrekareye 100 kilogram yağmur yağması sonucu karların eriyerek sel suyuna dönüşmesi sonucu Alata Deresinde taşma tehlikesi yaşadı.

Alata Deresi Kritik Seviyede, Ekipler Teyakkuzda

Alata Deresi üzerinde bulunan Şehit Hasan Furkan Özmen köprüsünde debi ve su seviyesi kritik seviyeye ulaştığı bildirildi. Öğle saatlerinde güvenlik gerekçesiyle köprü yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ulusoy ve MESKİ ekipleri köprü etrafında incelemede bulundu. Erdemoğlu Bulvarı üzerindeki Şehit Hasan Furkan Özmen köprüsünün ayakları iş makineleri ile güçlendirildi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, yağan sağanak yağış ve oluşan sel nedeni ile yaralı ve ölü kimsenin bulunmadığını ancak vatandaşların dere kenarına gitmemeleri gerektiğini ve güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ulusoy açıklama yaparak, yoğun yağış nedeniyle deredeki su seviyesinin yükseldiğini söyledi. Şuanda kritik seviyeye geldiğini söyleyebiliriz diyen Ulusoy,  Yaylalarda yoğun kar yağışı nedeniyle yağmurla birlikte derenin su debisi yükseldi. Mersin Büyükşehir Belediyesinin ekipleri, MESKİ'nin ekipleri ve Erdemli belediyesinin ekipleri canla başla çalışmalar yapıyorlar. Umuyoruz ki bu tehlikeyi hasarsız atlatırız. Ama maalesef şuanda suyun debisi ve seviyesi yükselmiş durumda" dedi.