GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2020 20:43   Güncelleme : 05-02-2020 18:42

Erdemli Belediyesi’nden Okullara Kedi Evleri

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Belediyenin “Kedi evi Projesi’’ kapsamında okullara reklam panoları, billboard artıkları ve dönüşüme uygun diğer atık malzemeden yapılan 20 adet kedi evinin dağıtımını yaptı.

Erdemli Belediyesi’nden Okullara Kedi Evleri

Kayacı Mahallesi İlkokulunda kedi evlerinin tesliminde konuşan başkan Tollu, okul öğretmenlerinin çocuklara hayvan sevgisini aşılamak üzere okullarına kendi imkânları ile kedi evi yaptıklarını ve tüm masraflarını da kendilerinin çektiğini belirterek duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Okul öğretmenlerinin hayvanlara olan hassasiyetini gördüklerini ve okullarına belediyenin hazırladığı ‘’kedi evi projesi’’ kapsamında atık malzemelerden sıfır maliyetle kedi evleri hazırlayarak okullara dağıtmaya başladıklarını kaydetti.

Belediye atölyelerinde yapılan kedi evleri ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Tollu, amaçlarının çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisini ve hayvanların da birer canlı olduğunu öğretmek, onlara bakmak ve onların yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olunması gerektiği bilgisini vermek amacı ile bu projeyi hazırladıklarını belirten başkan Tollu şöyle konuştu:

‘’Hayvan sevgisini çok iyi bilen öğretmenlerimiz bizden önce davranarak bu bilgiyi vermiş durumdalar. Kendi imkânlarından oluşturdukları kedi evlerinde yaşayan kedilerin mamalarını da kendilerinin almaş takdirlerin üstündedir. Tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.’’

Esra Dölek isimli öğretmende okullarına kedi evi yaparak teslim eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti. Başkan Tollu ’nun eğitim öğretime yaptığı katkıları yakından gördüklerini belirten Dölek, ‘’Kedi evleri projesi’’ çocukların hayvanlara olan sevgilerini artırmalarında büyük etken olacak. Okulumuzda 20’ye yakın kedimiz var ve her sabah Pınar Alp öğretmenimizin gelmesini bekliyorduk. Kedilere verilen mamaları arkadaşımız ve diğer arkadaşlarımız ile birlikte alıyoruz. Artık bu paylaşıma belediyemizde katıldı ve kedilerimiz daha fazla mamaya kavuşacak. Kedilerimiz çocuklarımızın sevgisi ile daha mutlu yaşayacaklar’’ şeklinde konuştu.

Pınar Alp isimli öğretmen ise 10 yıldır aynı okulda öğretmenlik yaptığını ve kedilerin bakımını kendisinin üstlendiğini ifade ederek, ‘’10 yıldır kedilerimize arkadaşlarım ile birlikte bakıyorum. 10 yıldır kedi mamalarını ben alıyorum. Çünkü onlar da sevgi ile yaşama hakkına sahipler. Belediye başkanımız okulumuza kedi evi hediye etti çok mutluyuz’’ vurgusunda bulundu.

Konuşmaların ardından anı fotoğrafı çektirilirken öğretmenler ve öğrenciler okullarında besledikleri kedileri sevdi.

Başkan Tollu, Çiriş İlkokulunu da ziyaret ederek okula kedi evini teslim etti. Çiriş Okul Müdürü Mehmet Güzel, okul olarak sahiplendikleri kedileri için ev bırakmasından dolayı Başkan Mükerrem Tollu'ya teşekkür ederken, Okullardaki kedilerle ilgilenen Pınar Cücük öğretmende kendi imkanlarıyla kedilere bakıp beslediklerini belirterek, "Bu canlara sahip çıkarak sıcak bir yuva hediye eden Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz." dedi.