GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2020 18:03

Erdemli Gençliği ‘Dinimi Öğreniyorum, Bilerek Konuşuyorum’ Projesi İçin Bir Araya Geldi

Erdemli İlçe Müftülüğü, ‘Dinimi Öğreniyorum Bilerek Konuşuyorum’ projesinin tanıtım toplantısını geniş bir katılımla yaptı.

Erdemli Gençliği ‘Dinimi Öğreniyorum, Bilerek Konuşuyorum’ Projesi İçin Bir Araya Geldi

Erdemli Müftülüğünde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şube Temsilcisi Musa Yazar, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ali Doğru, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İlçe Başkanı Bekir Kamil Çağlayan, İyi Parti Gençlik Kolları İlçe Başkanı Ozan Topçu, Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ, Anadolu Gençlik Derneği Temsilcisi Ümit Kenger, Nizam-ı Alem Ocakları Temsilcisi Serdar Güneri, Kamer Derneği Temsilcisi Hamza Yalçın, İlim Yayma Cemiyeti Temsilcisi Ömer Şahin, Merkez Cami Vakfı Temsilcisi Halil Dölek, Din Gönüllüleri Derneği Temsilcisi Hüseyin Şahin, Veren El Derneği Temsilcisi Mustafa Kayalı, Rahmet Eli Derneği Temsilcisi Soner Deveci,  Erdemli Eğitim Çevre Sağlık Gençlik Derneği Temsilcisi Mehmet Lütfi Oğuz ve Kur’an Kursu Başkanları Temsilcisi Mehmet Yılmaz katıldı.

‘Dinimi Öğreniyorum Bilerek Konuşuyorum’ projesindeki ki hedef kitlemiz, İlçemizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütü kuruluşlarına bağlı dernek, oda çalışanları, ilçemizde bulunan siyasi partilerin kadın kolları ve gençlik kolları olacaktır diyen Erdemli İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, ‘’Bu projemizi hayata geçirirken proje ortaklarımız ve İlçe Müftülüğümüz Aile Dini Rehberlik Büromuz, Gençlik Koordinatörlüğümüzün belirleyeceği gönüllü personellerimizle uygulamaya başlıyoruz.

“Dinimi Öğreniyorum Bilerek Konuşuyorum” projemizdeki amacımız İnsanımızın dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamak için gönderilen dinimiz İslam’ı, ibadet bilgilerini doğru bir şekilde sahih dini kaynaklarımızdan öğrenip amel etmek ve kulaktan duyma kesin bilgiye dayanmayan zan ve tevehhümden uzak, yakini bilgiyle hayata daha anlamlı bakan dini bilgisi sorulduğunda rahat bir şekilde dinini anlatabilen bir nesil oluşturmaktır.’’ Dedi.

Dr. Erenay, ‘’Bu projede beraber çalışma imkanı bulduğumuz ilçemizdeki siyasi partilerimizin gençlik ve kadın kolları, derneklerimiz ve vakıflarımızın temsilcilerinin belirleyeceği gün ve saatlerde kendilerine bağlı yönetim kurullarına ve çalışma arkadaşlarına Müftülüğümüze bağlı Gençlik Merkezimizde İslam dinin temel bilgileri ve bilinmesi gerekenleri anlatarak gençlerimize rehberlik etmek istiyoruz. Gençliğin heyecanıyla İslam dinin hakikatleri buluştuğu takdirde yaşadığımız toplum ve dünya daha da güzelleşeceğine inanıyoruz. İçinde yaşamış olduğumuz zaman diliminde bilgi, ulaşım ve iletişim teknolojisinde yaşanan hızlı gelişim ve değişimler gençliğin işini zorlaştırıyor. Gençlerimiz olumsuz akımlar karşısında zayıf ve savunmasız kalabiliyor. Bundan dolayıdır ki bizlerin, geleceğimiz adına sorumluluklarımızdan bir tanesi de gençliğimize doğru rehberlik yapmaktır. Gençlerimizi inanç, itikat ve medeniyetimizin değerleriyle buluşturmaktır.’’ Dedi.

Toplantı, tanıtım toplantısına katılan temsilcilerin kendilerinin yapmış oldukları faaliyetler konusunda bilgilendirmeleriyle sona erdi.