GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2020 17:53

Başkan Tollu “Limon Yiyin Hastalanmayın”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Çin’in Vuhan kentinde baş gösteren yeni Corona virüsüne dikkat çekerek, Gribal tüm hastalıklardan korunmak ve vücudun C vitamini gıdasını iyi alması için mutlaka Limon ve portakal tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Tollu “Limon Yiyin Hastalanmayın”

Kesimi yapılan limon bahçesinde işçileri ziyaret eden başkan Mükerrem Tollu, gazetecilere yeni Corona virüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tollu, limonun dünyadaki öneminin her geçen gün arttığını belirterek, “Çin’de ortaya çıkarak binlerce insanı etkileyen yeni Coronovirüsü enfeksiyonuna karşı limon ciddi bir çare olduğu uzmanlarca belirtiliyor. Limonun ciddi manada dezenfektan oldu ve tüketildiğinde gribal hastalıklara yakalanılmadığı açıklanıyor. Bu da gösteriyor ki limon dünyada daha çok tüketilecek, aynı zamanda hem ülke ekonomisine ciddi manada ekonomik girdi sağlayacağı gibi ekonomik değeri de artacaktır. Bu da hem üreticilerimize katkı sunacak hem de insanların rahatsızlanmasına engel olacaktır’’ dedi.

Belediye olarak Limonun borsasının Erdemli’de kurulması yolunda ciddi çalışma başlattıklarını da vurgulayan Tollu, ‘’Hepimiz iyi bilmekteyiz ki limonun başkenti Erdemli. Türkiye’ de üretilen limonun yüzde 65’i Erdemli ilçemizde üretilmektedir. Mademki ülkenin en fazla limon üretimi Erdemli’de yapılıyor, ülke ve bölge ekonomisine ciddi manada katkı sağlıyorsa o zaman bizde limonun borsasını Erdemli’de kurulmasını sağlayacağız. Bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Erdemli’de kurulacak olan bir limon borsası demek limonun dünya standartlarında satışının ve üretiminin yapılması demektir. Borsanın buraya kurulmasıyla üreticilerimiz daha çok kazançlı çıkacaktır’’ diye konuştu.

Limon bahçesinden kestiği limonları soyduktan sonra kesimini yaparak gazetecilere dağıtan Tollu, göreviniz gereği her türlü enfeksiyonlara maruz kalabiliyorsunuz. Sizler daha çok limon tüketmelisiniz diyerek kestiği limonları gazetecilere dağıttı. Tollu herkesi tüm gribal rahatsızlıklara karşı limon tüketmeye çağırdı.