Erdemli’de Esnaf Dolar Yaktı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’de Esnaf Dolar Yaktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara ‘’Ellerinizdeki dolarları bozdurun’’ çağrısına İlçemizdeki Düğün Salonu sahipleri ‘’Salonumuzda Dolara Hayır’’ kampanyası başlatarak destek verdi.

Erdemli’de Esnaf Dolar Yaktı
Bu içerik 4493 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Salon sahipleri düğünlerde damat ve gelin üzerine gerçek ya da sahte dolar atılmamasını isteyerek ellerinde bulunan ’dolarları’ yaktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘dövizleri bozdurun’ çağrısına kayıtsız kalmayarak ellerindeki yabancı parayı yakan salon sahiplerinden Murat Ergenç ile Salih Öngel konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Düğün Salonu sahipleri adına gazetecilere açıklamalarda bulunan Murat Ergenç, ‘’Ülkemizde yaşanan son olaylardan sonra ülkemizin değerlerine ve parasına sahip çıkma adına salonlarımızda düğün yapan genç çiftlerin üzerine yabancı para atılmasını yasaklıyoruz. Doların gerçeğinin ya da sahtesinin düğünlerde damat ve gelin üzerine atılmasını istemiyoruz ve bundan sonra da yasaklıyor, ABD parası doların salonlarımızda kullanılmasını reddiyoruz. Gelin ve damadımıza böyle bir jest yapılacaksa bunun Türk parası ile yapılmasını istiyoruz’’ dedi.

 ‘’Salonumuzda dolara hayır’’ kampanyamızdan haberi olmayanları da salon içerisine astığımız afişlerle uyarıyoruz diyen Ergenç, ‘’Düğün sahiplerini düğün öncesinde düğün esnasında dolar atılmaması yönünde uyarıyoruz. Bizim sözümüzü dinleyen ve dolar kullanmayanlara teşekkür ediyor gelin ve damada özel yemek ikramında bulunuyoruz. Yani bundan sonra salonlarımızda yapılan düğünlerde gerçek ya da sahte dolar kullanılmasını istemiyoruz’’ diye konuştu.

Konuşmanın ardından salon sahipleri  ellerinde bulunan dolarları yaktılar.

 

erdemli ajans dolar yaktılar
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi