GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2020 18:47

Kamyonun Çarptığı Yaralı Kızıl Şahin Bakıma Alındı

Erdemli Yarenler mahallesinde bir kamyonun çarparak yaralanmasına neden olduğu nesli tükenme tehdidi altında bulunan Kızıl şahin kuşu Tatar çiftinin duyarlığı sayesiyinde bakıma alındı.

Kamyonun Çarptığı Yaralı Kızıl Şahin Bakıma Alındı

Semiha ve Oğuz Tatar çifti Otobanın Mezitli Kuyuluk bölgesinde bir kamyonun çarparak yaralanmasına neden olduğu Kızıl Şahin kuşunu yol kenarından alarak önce veterinere götürdü ardından da Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürlüğünü arayarak kuşu Erdemli Yarenler Mahallesindeki evlerinde teslim edeceğini söyledi.

Yaralı Kızıl Şahin’i bulan Oğuz Tatar ise, kendilerinin Mersin’den gelirken önlerindeki kamyonun kuşa çarptığını belirterek, ‘’Yaralı kuşu alarak Erdemli’de önce veterinere götürdük ve ilk tedavisini yaptırdık. Sol gözünden darbe aldığı görülüyor. Temennimiz biran evvel tedavisinin yapılarak doğal yaşamına geri dönmesidir’’ dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürü Ömer Arslan, yaralı kuşu Erdemli şefliğinde veteriner kontrolünden geçtikten sonra Tarsus Hayvanat bahçesine göndereceklerini, bakım ve tedavisi tamamlandıktan sonra doğal yaşamı olan doğaya bırakılacağını belirtti. Arslan, duyarlı davranışlarından dolayı Tatar ailesine teşekkür etti.

Yaralı Kızıl Şahin’i bulan Oğuz Tatar ise, kendilerinin Mersin’den gelirken önlerindeki kamyonun kuşa çarptığını belirterek, ‘’Yaralı kuşu alarak Erdemli’de önce veterinere götürdük ve ilk tedavisini yaptırdık. Sol gözünden darbe aldığı görülüyor. Temennimiz biran evvel tedavisinin yapılarak doğal yaşamına geri dönmesidir’’ diye konuştu.