KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-01-2020 17:41   Güncelleme : 30-01-2020 17:53

Aşık Veysel'in Torunu Erdemli'de

Erdemli Belediyesi ve Erdemli Halk Eğitim Merkezi koordinesinde, 29 Ocak Çarşamba günü saat:18.00’de Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu’nun da katılımları ile Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’nde ‘Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor’ programı ve konseri gerçekleştirildi. Gösteriye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Aşık Veysel'in Torunu Erdemli'de

Âşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan ve bir dönem yurdu dolaşarak saz hocalığı yapan Âşık Veysel, gönül verdiği bağlamanın gönlünden dökülen eserleri ile bütünleştiği ve torunu Filiz Şatıroğlu’nun konuk olduğu ‘Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor’ konserinde anıldı. 

Erdemli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin bağlama kursu öğreticisi  Emre Bulut’un sunumunda gerçekleşen güzide etkinlikte,  Aşık Veysel’in kendi hayatını anlattığı röportaj projeksiyon ile katılımcılara izlettirildi ve Aşık Veysel hakkında torunu  Filiz Şatıroğlu anlatımlarda bulundu.

Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu, katılımcıların kendisine yönelik sorulan ve Aşık Veysel hakkında merak edilen soruları cevapladı.   Kursiyerlerimiz ustaları ile saz ve söz eşliğinde bir araya gelip, onların tecrübelerinden istifade etme fırsatı yakaladı. Bağlama Kursu öğreticimiz ve Filiz Şatıroğlu’nun Aşık Veysel türküleri ile vermiş olduğu konserde sahne Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu’ndaydı. Dinleyicilere keyif dolu saatler yaşatan konser sonunda Erdemli Belediye Başkanımız Sn Mükerrem Tollu’nun hediyeleri Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu’na takdim edildi.