GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2020 21:25

Karda Kaybolan Ali Kaçar 37 Gün Sonra Bulundu

23 Aralıkta Erdemli’nin Musabozulduğu yaylası Dedeli mevkisinde kaybolan Ali Kaçar‘ın cansızı bedenine 37 gün sonra ulaşıldı.

Karda Kaybolan Ali Kaçar 37 Gün Sonra Bulundu

Bugün yapılan aramalara Erdemli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Erhan Erdoğan ve Jandarma Teğmen Mustafa Akgül komutasında ilçe jandarma ekibi, Taşucu jandarmama Asayiş Komando Timi, AFAD ekipleri ve Erdemli Belediyesi ekipleri ile jandarma arama kurtarma kadavra köpeği ‘’Sarı’’ katıldı.

Aramalar esnasında jandarma köpeği ‘sarı’ nın tepkisi üzerine bölgeyi iyi bilen ve rehberlik etmek üzere bölgeye gelen Ragıp Böcüoğlu ve ekip tarafından bulundu.

Ragıp Böcüoğlu, ‘’Güzeloluk Mahallesi Yörüklerinden olduğunu belirterek, Erdemli –Ayrancı Karayoluna 1 kilometre mesafede aramaya başladığımızda havada uçuşan kuzgun kuşlarını gördüm. Şüphelendim Jandarma’nın köpeği de aynı noktaya doğru yürüdü. Köpeğin tepkisi üzerine vardığımızda bir ayakkabı ve üzerindeki çamaşırları gördük. Jandarma ve AFAD ekibi geldi, Allah rahmet eylesin’’ dedi.

Ali Kaçar’ın eniştesi Sinan Ali Yıldız ise, kayınpederimi 37 gün sonra kolluk kuvvetlerimiz tarafından bulduk. Kaybolduğu günden bu yana bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

İlçeye bağlı 2 bin 200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası Dedeli mevkisinde 23 Aralık'ta arkadaşlarıyla yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan 63 yaşındaki Ali Kaçar'ın cesedi tarif edilen noktanın 100 metre doğusunda jandarma ekiplerince bulundu. Ali Kaçar’ın cesedi otopsi yapılmak üzere önce Erdemli Devlet Hastanesine ardından da Adana Adli Tıp’a kaldırıldı. Cenazenin yarın Erdemli Türbe Mezarlığına defnedileceği bildirildi.

Ali Kaçar, Musabozulduğu Yaylası'nda yoğun kar yağışı nedeniyle arkadaşlarıyla kaybolmuş, ihbar üzerine çalışma başlatan AFAD, jandarma ve belediye ekipleri, kaybolan 3 kişiye ulaşmış ancak Kaçar'ın izine rastlayamamıştı.

Cesedin bulunduğu yerde Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı.