Öğrencilere Beyinlerini Etkin Kullanma Eğitimi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÖğrencilere Beyinlerini Etkin Kullanma Eğitimi

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mersin Rotary Kulübünün ortaklaşa düzenlediği "Ergenlik Çağı Öfke Kontrolü ve Obezite ile Mücadele" konulu seminer 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlendi.

Öğrencilere Beyinlerini Etkin Kullanma Eğitimi
Bu içerik 3535 kez okundu.

Seminere Kişisel Gelişim Uzmanı Kunter Kurt konuşmacı olarak katıldı. Seminere tüm okul müdürleri, rehber öğretmenleri ve 9. Sınıf öğrencileri katıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Kunter Kurt, seminerde özellikle  "Beyni Etkin Kullanma Teknikleri ve Duygu Kontrolü” üzerine durdu. Öğretmen, öğrenci ve okul müdürlerinin büyük ilgi gösterdiği seminerde Kunter Kurt, insan beyninin etkin kullanımı, zorluklar karışında mücadele ve hafıza teknikleri hakkında örneklemelerden de yararlanarak eğitici bilgiler verdi.

Karşılaşılan problemlerin çözümünün beyinde olduğunu söyleyen Kunter Kurt, ellerimizi birleştirdiğimizde yukarıda kalan parmak çok anlam ifade ediyor. Eller bir araya geldiğinde sağ parmak yukarıda kalıyorsa sözel zekaya sahipsiniz. Eğer sol parmak yukarıda kalıyorsa sayısal zekaya sahipsiniz" diyerek, kişilerin seçimlerinin buna göre yapılması gerektiğini belirtti.

Beynin zayıf yönünü geliştirmek için düzenli olarak, kullanılmayan eller ile yazılar yazılmasının ve resimler çizilmesinin gerektiğini kaydeden Kurt, ilk başlarda iyi sonuçlar elde edilemeyeceğini, fakat bu çalışmanın en iyi olana kadar sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Katılımcılar tarafından ilgiyle dinlenen eğitim, ilginç dakikalara da sahne oldu. Kunter Kurt’un etkinlikte, öğrencilerle de bazı çalışmalarını uygulamalı gösterdi.

Seminer, Kunter Kurt’un, "Küllerinden Yangın Çıkarmak" ve "Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak" kitaplarının, çekilişle katılımcılara hediye edilmesi ile son buldu. 
Semineri ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Mersin Rotary Kulübü Başkanı Cem Bucuge, Mersin Özel Doğuş Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sabri Seyis de katıldı. 

erdemli ajans kunter kurt beyinin etkin kullanılması obezite ile mücadele
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi