GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2020 18:37

Elektrikli Sobadan Çıkan Yangın Korkuttu

Merkez Mahallesi Türbe Caddesinde elektrikli sobanın devrilmesi sonucu yangın çıktı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken ev kullanılamaz hale geldi bir kişi dumandan etkilenerek Erdemli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Elektrikli Sobadan Çıkan Yangın Korkuttu

Edinilen bilgiye göre yangın Erdemli Merkez Mahallesi Türbe Caddesi Fulorya Tovers sitesi C blok birinci katta Önder Göküş’e ait evde meydana geldi. Yangın yatak odasında elektrikli sobanın devrilmesi sonucu meydana geldi. Evdekilerin duman kokusunu duyarak önce mutfağa ardından da duman kokusunun geldiği yatak odasına baktı. Eşyaların yanmaya başladığını gören ev sahibi hemen 112 acili arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

Ev sahibi Önder Göküş, yangının elektrikli sobanın yatak odasında devrilmesi sonucu çıktığını söyledi. Göküş, tek tesellisinin ailesine ve çocuklarına bir şey olmadığını yangından etkilenen çocuklarının ağladığını ve çok korktuklarını dile getirdi.

Evin ortanca çocuğu Emin Batuhan Göküş ise, yangından kaçarken evde beslediği muhabbet kuşlarını da kurtardığını söyledi.  Kuşları çok sevdiğini ifade eden Emin Batuhan Göküş, ‘’Kuşlar da canlı onların yangında yanmasını ve dumandan etkilenmesini istemedim. Kendimle birlikte kafeste bulunan Şakir, Maviş ve Süt isimli muhabbet kuşlarını da alarak evden çıktım. Dedem, annem ve babam da kardeşlerimi alarak evden çıktı. Kuşlarımın kurtulduğuna çok sevindim’’ diyerek hislerini dile getirdi.

Öte yandan yine Merkez Mahallesi Fazilet Sokakta bir apartmanın zemin katındaki odunlukta da yangın çıktı. İtfaiye kısa zamanda müdahale ederek yangını söndürdü.