YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-01-2020 19:55

Binlerce Çocuk Kar Şenliğinde Doyasıya Eğlendi

Erdemli Belediyesi öğrencilere karne hediyesi olarak sucuk ekmekli ‘’2. Kar Şenliği’’ düzenledi.

Binlerce Çocuk Kar Şenliğinde Doyasıya Eğlendi

Çocukların eğelenmesi için ilçeye 57 kilometre mesafedeki Toros Mahallesinden getirilen 60 kamyon (270) ton kar getirildi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu yıl ikincisini düzenledikleri ‘’Kar Şenliği’’ geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Erdemli’nin sahil kendi olmasından dolayı kar yağmadığını belediye olarak vatandaşın ve çocukların karda eğlenme ihtiyaçlarını gidermeleri için karı ayaklarına getirdiklerini belirtti.

Geleneksel Kar Şenliği ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Tollu,   “Bilindiği gibi Erdemli’ye sahil kesimi olmasından dolayı kar yağmıyor biz de karı vatandaşımızın özellikle de çocuklarımızın ayağına getirelim istedik. İsabetli bir karar vermişiz ki çocuklarımız ciddi manada karda eğlenme fırsatı buluyorlar. Genelde yüksek kesimlere yani karın yağdığı noktalara gidip sucuk ekmek yerler. Gitme imkânı olamayanlar içinde biz bunu sağladık. Torosların zirvesinden çocuklarımız için getirdiğimiz karlarla hem kar üstünde kartopu oynadı hem de sucuk ekmek yiyerek ihtiyaçlarını giderdi. Halkımızın talebini karşıladığımız çocuklarımızı da mutlu ettiğimiz için çok mutluyu’’ dedi.

Okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilere kar sözü verdiklerini hatırlatan Tollu, Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanına 60 tır dolusu yani 270 ton ağırlığında kar getirerek onlara karne hediyesi verirken aynı zamanda karın sucuk ekmeksiz olmayacağını göz önüne alarak 1,5 ton sucuk ve 6 bin ekmek ve karsambaç dağıttıklarını kaydetti.

Başkan Tollu, Eşi Fatma Tollu ile birlikte sucuk ekmek pişirip halka ve çocuklara dağıttı.

Kar festivalinde çocuklar kardan adam yaparken aileleri de onlara eşlik etti, belediye başkanı Tollu çocuklarla ve gazetecilerle kartopu oynadı.