GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2020 18:56

Otostop'la Dünyayı Gezen Alman Genç Erdemli'ye ve Bi Limonataya Hayran Kaldı

Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan Lasse Stein (20), otostop yaparak çıktığı dünya turu kapsamında Türkiye’ye gelmeden Danimarka, Çek cumhuriyeti, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan gibi 12 ülkeden geçerek Türkiye’ye ardından da Kıbrıs’a gitmek üzere Mersin'in Erdemli ilçesine geldi. Alman Genç Bi Limon sahibi Vehbi Özdemir'in ilgilenmesiyle Limonun Başkenti Erdemli'ye ve Limonataya hayran kaldığını söyledi

Otostop'la Dünyayı Gezen Alman Genç Erdemli'ye ve Bi Limonataya Hayran Kaldı

Frankfurt kentinden 6 ay önce yola çıkan Stein, Erdemli'de bir kafe işletmecisinin misafiri oldu. Otostop ile dünya turu yaptığını belirten Lasse Stein, "Dünyayı dolaşmak hep hayalimdi. Liseyi bitirdikten sonra bu düşüncemi gerçekleştirmek istedim. Ailem önce benim bu tura çıkmamı istemiyordu ama ben ısrar edince turuma başladım. Çevreyi kirletmiyorum, otostop yaparak yolculuk yapıyorum. Almanya'da okul dışında çalıştığım zamanlarda biriktirdiğim 5 bin Euro param vardı. Bu parayla yola çıktım. Gittiğim yerlerde bazen kafelerde garsonluk yapıp günlük harçlığımı da çıkarma fırsatım oluyor" dedi.

Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu anlatan Lasse Stein, "Türkiye'de kaldığım süre zarfında çok iyi insanlarla tanıştım. Yemekleri çok güzel. En çok lahmacun, kebap, çiğköfteyi sevdim. Türkiye'den sonra Kıbrıs'a gideceğim. Orada da, İran, Pakistan, Hindistan, Güney Amerika'ya gittikten sonra turumu tamamlayacağım" diye konuştu.

Alman gezgin genci Erdemli'de ağırlayan Bi Limon kafe işletmeci Vehbi Özdemir ise, "Genç arkadaşımızı öncelikle cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Bizler de misafir ettik, yöresel yiyecek ve içeceklerimizden çay, ayran ikramda bulunduk. Özellikle limonun başkenti Erdemliye mahsus ‘’Bi limonata’’ ikram ettik. Alman genç iyi dileklerle ilçemizden ayrıldı’’ dedi.