SPOR
Giriş Tarihi : 17-01-2020 19:57

Rus Milli Takımı Erdemli Atış Poligonunda Kampa Girdi

Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak olan “Tokyo olimpiyatı’’ öncesi 37 kişilik Havalı ve ateşli silahlar Rusya Atıcılık Milli Takımı kafilesi 12 günlük kamp yapmak üzere Mersin’in Erdemli ilçesine geldi.

Rus Milli Takımı Erdemli Atış Poligonunda Kampa Girdi

Gazetecilere açıklama yapan Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç, 37 kişilik Rus atıcılık kafilesi ile birlikte 14 kişilik Türk Milli Takım kafilesinin de Erdemli Atış Poligonunda çalışmalara başladığını söyledi.

Çalışmaların bir gününü Erdemli ve çevresindeki tarihi ve turistik yerlerin gezdirilerek bölgenin sporculara tanıtımının yapılacağını kaydeden Kılınç, dünyanın en büyük atıcılık tesislerinden birisi olan Erdemli Atış Poligonunda Rus milli takımını ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti. Rusya’da kış şartlarının ağır olmasından dolayı Tokyo Olimpiyatları öncesi kampı Türkiye’de yapmaya karar verdiklerini Mersin’i tercih etmelerinin sebebinin de bölgenin sıcak olmasından kaynaklandığını vurgulayan Kılınç şöyle konuştu:

‘’Rusya Atıcılık Milli takımı Erdemli’de kamp yapıyor ancak unutulmamalıdır ki dünyanın en iyi atıcılık takımı da Ruslardan oluşuyor. Türkiye’ye ilk kez kampa gelen Rus milli takımında 10 tane olimpiyat kotaları var bunu artırmanın yollarını aramaktalar. Türk milli takımının da 3 kotası var şu anda bu rakamı Polonya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası ve Çek Cumhuriyetinde yapılacak olan dünya şampiyonasında 6’ya çıkartmanın çabası içindeyiz. Rus milli takımı ile aynı çatı altında çalışmak güzel bir olgu. Rus sporcular tesislerimizi çok beğendiler. Rus milli takımı ile 12 gün birlikte olacağız. Türk Milli takımı sporcularımız antrenman çalışmalarını neşe içinde yapıyor.’’

Rusya Atıcılık Milli Takımı Baş antrenörü Goldobina Tatiana, Rus kafilesinde 37 kişinin bulunduğunu Havalı ve Ateşli Silahlar dallarında Erdemli atış poligonunda antrenmanlara başladıklarını söyledi.

Kamp için Mersin’i tercih etmelerinin sebeplerinden bir tanesinin hem tesisin güzel olması hem de hava şartlarının Rusya’ya göre daha elverişli olması diyen Tatiana, 37 kişi ile kampa geldiklerini 10 kişilik kotayı artırmak için yoğun çaba harcayacaklarını dile getirdi. Polonya’da yapılacak olan Havalı Silahlarda Avrupa Şampiyonasında, ateşli silahlarda da Çek cumhuriyetinde olimpiyat kotası alacaklarına inandıklarını ifade etti.