EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-01-2020 17:28   Güncelleme : 17-01-2020 17:35

Erdemli'de Özel Öğrencilere Özel Karne Töreni

Erdemli’de evde eğitim alan 47 özel öğrenciye karne ve çeşitli hediyeler Öğretmenevinde özel tören düzenlenerek verildi.

Erdemli'de Özel Öğrencilere Özel Karne Töreni

Törene Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Şube Müdürleri Mahmut Karağaç, Erdoğan Tekin, Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 1. dönemini tamamladıklarını, özel ve resmi 148 eğitim kurumunda eğitim alan 32 bin 196 öğrencinin karne alacağını söyledi.

Eğitim artık sınıfta dört duvar arasında yapılan bir olgu olmadığını kaydeden Açıkyörük, ‘’Öğrenme her ortamda gerçekleşebilmektedir. Bakanlığımızda öğrencilerimizin eğitimden uzak kalmamaları için her türlü imkânı sağlamaktadır. Sınıf eğitimi yanında destek eğitimi, özel eğitim, evde eğitim gibi hususlarda bulunmaktadır. Bu yıl içerisinde ilçemizde 3. kademe özel eğitim okulunu da ocak ayı itibari ile faaliyete geçirdik. 37 öğrencimize ulaşıldı ve eğitime başladılar. Kısaca MEB özel eğitime büyük bir önem vermektedir’’ dedi.

Açıkyörük, konuşmasında sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Ben evde eğitim hizmetinde emeği olan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Şube Müdürlerimize, Rehberlik Araştırma Merkezi yönetici ve öğretmenlerimize, evde eğitim alan öğrencilerimizin yönetici ve öğretmenlerine, Öğretmenevi yönetici ve öğretmenlerine, tüm mesai arkadaşlarıma, destek veren velilerimize ve eğitimin merkezinde olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”