GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-01-2020 21:47

Büyükşehir Erdemli Koordinasyon Muhtarları Bilgilendirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Başkanı Vedat Uzunbağ, beraberinde MESKİ Erdemli Şube Müdürü Mutlu Eren ile birlikte Arpaçbahşiş Mahallesindeki Koordinasyon binasında Erdemlili Muhtarlarla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Büyükşehir Erdemli Koordinasyon Muhtarları Bilgilendirdi

Tüm il genelinde olduğu gibi Erdemli ilçesinde de sağanak yağmur ve kar yağışından dolayı afetin yaşandığını belirten Uzunbağ, hiç arzu edilmese de bir vatandaşın heyelan nedeni ile evinin yıkıldığını ve İbrahim Öngel isimli vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyledi.

Heyelanda bir evin yıkıldığı yönünde kendisine bilgi verilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ’in hiç zaman kaybetmeden olay yerine geldiğini ve kurtarma operasyonunu bizzat yönettiğini ifade eden Uzunbağ, yaşanan sel ve yağmur afetinde ekiplerin mahalle muhtarları ile başarılı bir çalışma yürüttüğünü kaydetti.

Özellikle kırsalda karla mücadele ekiplerinin başındaki Emrah Erdoğan’a teşekkür ettiğini vurgulayan Uzunbağ, Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Başkanlığı ve tüm ekiplerin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetinde olmayı sürdüreceğini dile getirdi.

Büyükşehir’in Erdemli’de iki yeni köprü yapacağını ifade eden Uzunbağ, Üzümlü Mahallesini Mezitli Tol mahallesine bağlayan köprünün yapımı ihalesinin yapıldığını hava şartlarının düzelmesiyle birlikte çalışmaların başlayacağının altını çizerek, Mergin Deresi köprüsünün de ihale aşamasına geldiğini bu yıl içinde bu köprünün de yapılacağını söyledi.

MESKİ Erdemli Şube Müdürü Mutlu Eren de kurumu hakkında bilgi verdi.

Erdemlili muhtarlar da meydana gelen sel ve kar yağışı nedeni ile koordinasyon merkezinin kendileri ile uyum içinde çalıştığını belirterek teşekkür ettiler.