EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-01-2020 17:25

Aydınlık Yarınlar İçin Erdemli El Ele, Muhteşem Bir İyilik Projesi

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Kızılay Derneği Erdemli Şubesinin imzaladıkları bir protokolle Erdemli ’de okul öncesinden lise kademesine kadar eğitim gören dezavantajlı öğrencilerin her türlü eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için “Aydınlık Yarınlar İçin Erdemli El Ele” sloganıyla bir yardım toplama kampanyası başlatıldı.

Aydınlık Yarınlar İçin Erdemli El Ele, Muhteşem Bir İyilik Projesi

Erdemli Öğretmenevinde gerçekleştirilen kampanyanın duyurusu Erdemli’deki tüm kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve okullara bir basın toplantısı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük; “İnsanların doğarken yaşam koşullarını seçme gibi bir şansı yoktur. Bu nedenle zor şartlarda yetişen ve eğitim-öğretim hayatını sürdürmeye çalışan öğrencilerimize yardımcı olmak bizim görevimizdir ve karşılık beklemeden yardımcı olmamız gerekir.

Bizler de ilçemizde eğitim gören ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin bu ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara yardımcı olmak amacıyla Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Kızılay Derneği Erdemli Şubesi arasında yapılan protokolle onlara yönelik ilçemiz genelinde yardım kampanyası başlatmak ve Erdemli kamuoyuna duyurmak için toplanmış bulunuyoruz. 

Bu konuda bizlere bu fikrimizi paylaştığımız andan itibaren destek veren başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere siyasi partilerimizin gençlik kolları başkanlarına ve eğitim sendikalarımızın şube başkanlarına teşekkür ediyorum.

Bütün yardımlar Kızılay’ a ait ayni ve nakdi yardım makbuzları karşılığında ‘’EĞİTİM YARDIMI’’ olarak toplanacaktır.

Yardım etmek isteyen kamu kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, vatandaşlarımız okullarımız ve Kızılay şubemiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirler. Bunun yanında telefonla da Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Erdemli Kızılay Şubesine ulaşabilirler. Kırtasiye, kıyafet, kitap, çanta gibi ayni yardımları ise Hacı Ömer Serin Ortaokulu’na teslim edilebilir. Gelecek sizlerin desteğiyle şekilleniyor diyerek duyarlı halkımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye Kızılay Derneği Erdemli Şubesi Başkanı Necati Şevki yaptığı konuşmada, “Bir şeyler üretebilmek ve yaşama dair değerler ortaya koyabilmek için herkesin iyi bir eğitime ihtiyacı vardır. Bir millet için en büyük zenginlik ne yer altı ne de yerüstü servetleridir, en büyük zenginlik hem maddi hem manevi yönleriyle çok iyi yetişmiş insan kaynağıdır. Biz de Türkiye Kızılay Derneği Erdemli Şubesi ve erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Erdemli’ deki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin kırtasiye ve giyim ihtiyaçlarına destek olacağız. Erdemli halkının desteklerini bekliyoruz. Çünkü eğitime yapılan destek, geleceğe yapılan destektir.” dedi.

Nakdi yardımda bulunmak isteyenlerin bağış yaparken mutlaka “Eğitim Yardımı” diye belirtmesi gerekmektiği, Nakdi yardımlar için Ziraat Bankası IBAN Numarası: TR 80 0001 0004 9000 0018 6872 81 olduğu ve

Ayni yardımlar Hacı Ömer Serin Ortaokulu’na makbuz karşılığı teslim edilebileceği bildirildi.

 

Erdemli Ajans olarak Bu muhteşem iyilik projesini canı gönülden destekliyoruz.