GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2020 17:01

Yaylada Çatılar Kar’dan Yıkılmasın Diye Temizleniyor

Toros Mahallesinde yaylalık evi olan vatandaşların kimi evine ulaşmak için kimileri de evlerinin üzerine yağan karı temizlemek için çabalıyor.

Yaylada Çatılar Kar’dan Yıkılmasın Diye Temizleniyor

Meteorolojinin Mersin için verdiği ‘’Kırmızı kod’’ çağırısının ardından ilçeye 53 kilometre mesafedeki bin 800 rakımlı Toros Mahallesinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor.

Evlerinin üzerine üç gün süreyle aralıksız kar yağdığını ve kar kalınlığının 1,5 metre ile iki metreye yakın kar yağışı olduğunu belirten vatandaşlar evlerinin çatısının yıkılmaması için üzerindeki karı temizlemeye çalıştıklarını söyledi.

Toros Mahallesinde işyeri olan Bahattin Öngel, aşırı kar yağışından dolayı işyerinin çatısında biriken karları eşi ile birlikte temizlediklerini belirterek, ‘’Toros Mahallesinde şu anda 1,5 metre kar var. Kardan yol kapandığı için evimize gidemiyoruz. Manzara mahallemiz kar gelinliğini giymiş vaziyette’’ dedi.

Süleyman Seyrek de yaylalık evlerinin üzerine yağan kardan dolayı çatının zarar görmemesi için kar temizliği yaptıklarını belirterek, ‘’Özellikle son üç günde yağan kar kalınlığı 1,5 metreye ulaştı. Çok güzel görüntüsü var karın. Eğer çatıları temizlemez isek çatılar yıkılır. Havanın da güneşli olmasını fırsat bilerek çatıdaki karın temizliği yapıyoruz’’ şeklinde konuştu.