GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2020 17:10   Güncelleme : 10-01-2020 17:28

Karda Mahsur Kalan Felçli Yörük Cennet Teyze Kurtarıldı

Sarıkaya Mahallesi Kargagediği mevkiinde karda mahsur kalan felçli ve yatalak hasta Cennet Ersoy (65), Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Şube Müdürlüğü Karla Mücadele ekipleri tarafından kurtarılarak doktora gitmesi sağlandı.

Karda Mahsur Kalan Felçli Yörük Cennet Teyze Kurtarıldı

Cennet Ersoy’un oğlu Nebi Ersoy (55), annesinin şeker, tansiyon ve kalp rahatsızlığının yanında ayaklarında aşırı şişmeden dolayı yataktan kalkamaz hale geldiğini söyledi.

Sarıkaya Mahallesi Kargagediği Ömer’in Köyü mevkiine 2,5 kilometre mesafede Yörük evinde keçi yetiştiriciliği yaptıklarını belirten Ersoy, ‘’Son üç gündür yağan aşırı kar yağışı nedeni ile hasta ve felçli annemi doktora götüremedik ve karda mahsur kaldık. Normalde ambulansı çağırıp hastaneye götürüyorduk olmadı bizde Büyükşehir ekiplerine haber verdik ve yolumuzu açtılar. Biz de annemi doktora tedaviye götürüyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden Allah razı olsun’’ dedi.

Cennet Ersoy’un gelini Havva Ersoy ise, ‘’Tedaviye ihtiyacı olan annemizi hastaneye kar yağışı nedeni ile götüremedik ve burada mahsur kaldık. Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri seferber oldu ve kar esaretinden kurtardı. Herkese teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Sarıkaya Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Süleyman Ersoy, kar yağışından dolayı okul servisinin gelemediğini bu nedenle de okula 4 gündür gidemediğini belirtti. Okul yollarının mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yolun açılmasından dolayı artık okula gidebileceğini belirtti.