EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-01-2020 16:32

Erdemli Belediyesi Kurs Sınavına Büyük İlgi

3 yıldır hizmet vermekte olan Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi, 2020-2021 eğitim dönemi için Lise kayıtları sınavını gerçekleştirdi. Öğrenciler sınava büyük bir ilgi gösterdi. Toplamda 1000 öğrencinin katıldığı sınav sonuçları 8 Ocak Çarşamba günü açıklanacak.

Erdemli Belediyesi Kurs Sınavına Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği anlayışı ile kurduğu ve ücretsiz hizmet veren Lise Hazırlık Kurs Merkezi ile eğitim desteği sunmaya devam ediyor.

2020 – 2021 yılı için dört farklı branşta sayısal, eşit ağırlık, sözel ve yabancı dil eğitimi veren Kurs Merkezi, yeni dönem kayıt sınavını gerçekleştirdi. 1000 öğrencinin katıldığı ve  sonuçlarının 8 Ocak Çarşamba günü açıklanacağı sınavda dereceye giren öğrenciler, Erdemli Belediyesi kurs merkezine başvurularını yapabilecekler.

Geçen eğitim sezonunda 238 öğrenciyi üniversiteye yerleştirerek bölge sıralamasında birinci olan Belediye Etüd Merkezi, velilerden tam not aldı. Belediye hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiren öğrenci velileri çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya ve kurs yetkililerine teşekkür dileklerini iletti. Projeyle birçok il ve ilçede ses getiren etüd merkezinin faaliyetleri hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şunları söyledi.” Bu güne kadar ilçemizde birçok ilke imza attık. Ancak bunların en önemlilerinden birisi eğitime verdiğimiz destek oldu.

Zira geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin, vatana ve millete hayırlı bireyler olarak yetiştirilmesi en büyük arzumuzdur. Bu amaçla kurduğumuz Eğitime Destek Kurs Merkezlerimiz, çok şükür ki istediğimiz başarıyı yakaladı. Bugün taleplerde yaşadığımız yoğunlukta, bu başarının göstergesidir. Biliyoruz ki ailelerin en kıymetli varlıkları çocuklarıdır. Çocuklarını bizlere emanet eden anne ve babalara teşekkür ediyorum. Bugün sınava giren öğrencilerimize de başarılar diliyorum.”