SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-01-2020 19:59

Erdemli’de 44 Mahallede Ücretsiz Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

Erdemli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Selim Mirza Loğlaroğlu, Mobil Diş Sağlığı Aracı ile şehir merkezine uzak 44 mahallede ücretsiz ağız ve diş sağlığı hizmeti verdiklerini bildirdi.

Erdemli’de 44 Mahallede Ücretsiz Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Selim Mirza Loğlaroğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Loğlaroğlu açıklamasında, "İçerisinde mobil diş ünitesi bulunan araçta, Diş Hekimi Nurses Ünlüses yönetiminde diş muayenesi, diş çekimi hizmeti konularında vatandaşlarımıza hizmet sunulmaktadır.

Ekim ayından itibaren toplamda 44 mahallemize gezici diş sağlığı hizmeti sunulmuştur. Bu kapsamda bin 706 kişiye ulaşılmıştır. Mobil Diş Sağlığı Aracımız sayesinde, hizmete ulaşmakta zorluk yaşayan hastalarımıza, Diş çekimi, diş muayenesi işlemlerini daha ulaşılabilir hale getirdik.

2020 yılında da belirli periyotlarla 44 mahallemize gezici diş sağlığı hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Mobil Diş Sağlığı aracını İlçemize tahsis eden ve çalışmalarımızda sürekli destek olan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sinan Bahçacı'ya teşekkür ediyoruz’’ dedi.