GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2020 19:52

Erdemli’de Elektrik Direklerini Don Vurdu, 27 Mahallede Elektrik Kesildi

Erdemli ilçesi kırsalında olumsuz hava şartları nedeni ile 27 mahallenin elektrik direkleri ve iletim hatlarının kopması sonucu elektriklerin kesildiği bildirildi.

Erdemli’de Elektrik Direklerini Don Vurdu, 27 Mahallede Elektrik Kesildi

Toroslar EDAŞ tarafından iletim haklarının kopması ile ilgili yapılan yazılı açıklamada ‘’30.12.2019 tarihinde başlayan kar yağışı kırsalda yer alan elektrik şebekemizde hasarlara neden olmuştur. Yoğun kar yağışı sonucu elektrik hatları üzerinde biriken sulu karın, buz haline dönüşmesi ve aşırı yük nedeniyle iletken kopmaları ve direk devrilmeleri sonucu yaşanan bu hasarlardan kaynaklı olarak Erdemli İlçesi genelinde 27 mahalle enerjisiz kalmıştır. Kesinti süresince arızaların en kısa sürede giderilmesi adına yapılan çalışmalar başlatılmıştır’’ denildi.

Erdemli ilçesindeki mevcut arıza ekiplerine destek olarak, bölgedeki ilave ekipler ve yüklenici ekipleri görevlendirildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

‘’Bu süreçte öncelikle can ve mal güvenliğinin sağlanması adına risk unsuru iletken kopmalarına müdahale edilerek 950 adet iletken kopuğundan 600 adedinin onarımı yapılmıştır. Enerjisiz olan 27 mahallenin 20’sine elektrik verilmiş, içerisinde nüfus bulunmayan diğer 7 mahalleye de en kısa sürede elektrik verilecektir. Devrilen 290 adet direkten 180’i onarılmıştır. Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.’’