GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2020 19:46

Karda Kaybolan Ali Kaçar’ın Ailesi “Umutluyuz”

23 Aralık 2019 tarihinden bu yana Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Musabozulduğu Yaylası Dedeli Mevkisinde özel eğitimli Jandarma, AFAD, Erdemli Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri Ali Kaçar’ın aranmasına aşırı kar ve yağmur yağışı nedeni ile ara verildi. Ali Kaçar'ın kaybolmasının ardından 11. günde ailesi konuştu.

Karda Kaybolan Ali Kaçar’ın Ailesi “Umutluyuz”

2 bin 200 rakımda kaybolan Ali Kaçar’ın eşi Durdu Kaçar (64) eşinin bulunmasını istedi. Durdu Kaçar kızları Fatma Kılıç, Selma Uysal, Derya Kaçar ve torunu Azra Kılıç ile birlikte evlerinde gazetecilere açıklamalarda bulunarak umutlu olduklarını ve aramada emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söylediler.

Şu ana kadar arama ve kurtarma çalışmasına katılan tüm yetkililere teşekkür eden durdu Kaçar, ‘’Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet. Arama yapan ekiplere takviye yapılması gerekiyor. Devletin büyüklüğü buradadır. Bursa Uludağ’da kaybolan iki kişi nasıl bulundu ise kocam da bulunabilir. Arazi şartları çok zor ancak biz de çok zordayız. Ölümü sağ mı bilmiyoruz. Biran evvel eşimin bulunmasını istiyorum’’ dedi.

Eşini 12 gün önce kendisine arkadaşlarla yaylaya gideceğini bu nedenle de anahtarı vermesini istediğini belirten Dudu Kaçar,  ‘’Ben anahtarı verdim ve yaylaya gitti. İki saat sonra telefonunu aradık hiç ulaşamadık. Acaba yayla evinde mi kaldı diye merak etmeye başladım bir de gelir diye düşündüm Ama gelmedi. Daha sonra Jandarmaya kaybolduktan 3 gün sonra haber verilmiş bizi aradılar biz muhtar ve eniştem ile birlikte Güzeloluk Jandarmasına giderek ifade verdik. Eşim 12 gündür kayıp. Her geçen gün kar yağışı artıyor, daha fazla kar yağmadan eşimin bulunmasını istiyorum. Eşimin bulunması için yetkililerden daha fazla yardım bekliyoruz. Eşim gözüme sağ olarak gözüküyor. Sanki kapıdan içeri girecekmiş gibi geliyor’’ dedi.

Kızı Fatma Fatma Kılıç da babasının biran evvel bulunmasını isteyerek şunları söyledi:

‘’Biz babamın sağ olduğunu düşünüyoruz. Aradan 12 gün geçmiş olabilir ama kayboldu denilen bölgeyi çok iyi bilen bir insan. Tüm tanıyanlar babamın bölgeyi karış karış bildiğini ve nerelere sığınılabileceğini bilen bir insan. Bu nedenle biz umudumuzu hiçbir zaman yitirmedik. Yetkili merciler ellerinden geleni yapıyorlar herkese teşekkür ediyoruz. Ancak daha fazla ara verilmeden daha kalabalık ve daha profesyonel arama yapılmasını istiyoruz. Zaman geçtikçe bizimde umudumuz kaybolmaya başlıyor.’’

Bizim tek endişemiz hava şartlarından dolayı aramalara ara verilmesi diyen Fatma Kılıç şöyle konuştu:

‘’Bugün aşırı yağmur ve kar yağışı nedeni ile arama yapılmıyor ancak Pazar günü hava açık görünüyor. Geniş kapsamlı arama yapılabilir.  Aramalarda gönüllü derneklerinden destek bekliyoruz. Biz Pazar günü yapılacak olan aramalarda babamın bulunacağına inanıyoruz.’’ Şeklinde konuştu.