GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2019 18:22

Ali Kaçar’ı Arama Çalışmalarında Son Durum

Musa Bozulduğu yaylasında 9 gün önce kaybolan Ali Kaçar’ı yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeni ile iki gün ara verilen arama çalışmalarına yarın (Çarşamba) günü yeniden başlanılacağı bildirildi.

Ali Kaçar’ı Arama Çalışmalarında Son Durum

Alınan bilgiye göre, 2 bin 200 rakımlı Musa bozulduğu Yaylası Dedeli Mevkisinde 23 Aralık'ta arkadaşlarıyla yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan 63 yaşındaki Ali Kaçar'ı arama çalışmaları aşırı kar yağışı ve tipi nedeni ile durmuştu.

Musa bozulduğu Yaylası'nda 23 Aralık'ta 3 arkadaşıyla yürüyüşe çıkan Ali Kaçar (63), yoğun kar yağışı nedeniyle gruptakilerle kaybolmuş, ihbar üzerine çalışma başlatan AFAD, jandarma ve belediye ekipleri, kaybolan 3 kişiye ulaşmış ancak Kaçar'ın izine rastlayamamıştı.

Ali Kaçar ile birlikte olan 3 kişiden ikisi 6 günlük gözaltı sürelerinin ardından alınan ifadeleri sonucu serbest kalırken Mersin Şehir Hastanesi’nde tedavi altında bulunan Süleyman Ç. (66) (Çalışkan)’nin ise ifadesi sağlık şartlarının iyileşmesinin ardından alınacağı bildirildi.

Arama çalışmaları bölgede yağan aşırı kar ve tipi nedeni ile durdurulmuştu. Arama çalışmaları Çarşamba günü yeniden başlayacak.