GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2019 16:06

Karda Kaybolan Ali Kaçar İçin Avcılar Seferber Oldu

5 gün önce karla kaplı 2200 Rakımdaki Musa bozuldu yaylasında kaybolan Ali Kaçar’ı arama çalışmaları için seferber olan Erdemli Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri hava muhalefeti nedeni ile arama kurtarmaya gidemedi. Havanın iyileşmesi durumunda arama kurtarma faaliyetlerinin yeniden devam edileceği bildirildi.

Karda Kaybolan Ali Kaçar İçin Avcılar Seferber Oldu

İlçeye bağlı 2 bin 200 rakımlı Musa bozulduğu Yaylası dedeli mevkiinde 23 Aralık'ta arkadaşıyla yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan 63 yaşındaki Ali Kaçar'ı arama çalışmalarına hava muhalefeti nedeni ile ara verildi.

Jandarma Arama Kurtarma Timi (JAK) AFAT ve Erdemli belediyesi ekiplerinin yanında Erdemli Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri de katıldı. Arama çalışması Meteorolojinin aşırı kar yağışı ve tipi olacağı uyarısı üzerine aramalara ara verildi.

Erdemli Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Ahidin Ahmet Ateş, kayıp vatandaşı arama çalışmalarına dernek olarak katılmak istediklerini ancak hava şartlarının uygun olmaması nedeni ile aramanın durdurulduğunu, havanın açılması ile aramaya kendilerinin de katılacağını söyledi.

Koyuncu Mahalle Muhtarı ve dernek başkan yardımcısı İlhan Çerçi, dağda kaybolan Ali Kaçar’ın kendi mahallelerinden olduğunu arama çalışmalarına katılmak için yola çıktıklarını ancak bölgede aşırı kar yağışı ve tipi nedeni ile aramaya ara verildiğini öğrendiklerini ve geri döndüklerini söyledi.

Çerçi, havanın açılmasının ardından kalabalık avcı grubu ile aramalara destek vereceklerini kaydetti.