GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-12-2019 21:04   Güncelleme : 12-11-2020 22:15

Musa Bozulduğunda Kaybolan Şahıs Aranıyor

Karaman sınırında 2 bin 200 rakımda bulunan Musa bozulduğu yaylasında kaybolduğu bildirilen Ali Kaçar (63) Jandarma, Afad ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden oluşan 50 kişilik arama kurtarma ekipleri tarafından 2 gündür aranıyor.

Musa Bozulduğunda Kaybolan Şahıs Aranıyor

HABER. DERVİŞ ÇÖMEZ

Edindiğimiz bilgiye göre Pazartesi günü beraberindeki 3 arkadaşıyla birlikte Musa bozulduğu yaylasına giden Ali Kaçar’ın arabanın bozulmasıyla telefonun çektiği bir yere gitmek için arkadaşlarından ayrıldığı tipi ve aşırı kar yağışı nedeni ile burada kaybolduğu bildirildi.

Ailesinin 25 Aralık Çarşamba günü yetkililere Ali Kaçar’a ulaşamadığını bildirmesi üzerine Jandarma, Afad ve Büyükşehir ekipleri akşam saatlerinde ulaştıkları olay yerindeki arama kurtarma çalışmaları 26 Aralık Perşembe günü de devam etti.

Arama Kurtarma Operasyonunu Erdemli Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Erhan Erdoğan’ın yürüttüğü 50 kişilik ekip ve ‘Sarı’ isimli arama kurtarma köpeğiyle birlikte yer yer 3 metreyi bulan karın içerisinde çalışmalarına devam eden Arama Kurtarma ekibi havanın kararmasıyla birlikte aramalarına ara verdi.

Arama Kurtarma çalışmalarının 27 Aralık Cuma günü de devam edeceği bildirilirken, Jandarma tarafından olay çok yönlü olarak tahkikatının devam ettiği bildirildi.