SPOR
Giriş Tarihi : 25-12-2019 15:53

Minderin Efendileri Erdemli ’den

Erdemli Spor Kulübünün genç güreşçileri Okul Sporları Güreş dalında Tarsus’ta yapılan il seçmelerinde 7 birincilik elde ederek minderin efendileri olduklarını ispatladılar.

Minderin Efendileri Erdemli ’den

Erdemli Spor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül, yazılı basın açıklaması yaparak güreş müsabakalarında dereceye girerek hem Erdemli ’yi hem de okullarını başarıyla temsil eden sporcu ve hocalarını tebrik etti.

50 sporcudan oluşan güreş takımının ata sporu güreşi özveri ile yaşattıklarını belirten Morgül,  ‘’Bizlerde hiçbir fedakârlıktan kaçmayarak tam desteğimizi veriyoruz. Onlar bizlerin gururu ve onuru olmuşlardır. Ayrıca güreş hocalarımız Burhan Ercan, Mustafa ünal ve Bilal Tekerlek hocalarımız gerçekten dört aydır fedakârlık göstererek programlı bir idman çalışması uygulayarak hedefe mührü vurmuşlardır. Hocalarımızı da yönetim kurulum adına kutluyorum’’ dedi.  Başkan Mehmet Morgül madalya kazanan güreşçileri şu şekilde sıraladı: Gençler A kategorisinde derece alan güreşçilerimiz 125 kiloda Cebrail Acar birinci, 79 Kiloda Muhammet Ali Günay birinci. 86 kiloda İsa Coşkun birinci. 86 kiloda Muhsin Erdoğan üçüncü, 70 kiloda M. Emre Ünal üçüncü. 61 kiloda Ümit Yıldız üçüncü. 57 kiloda Muhammet Bahçe ikincilik elde ederek toplamda 7 madalya kazanarak Erdemli ve okullarının gururları oldular.’’

Güreşçilerimizi hocalarımızı gençlerimizin yetişmesinde emeği geçen herkesi kutluyor herkese teşekkür ediyorum diyen Morgül, ata sporuna büyük önem verdiklerini belirterek,  ‘’Bundan sonraki başarılara ekip ruhu ile çalışarak imzamızı atacağız ilçemizi ve Mersinimizi en güzel bir şekilde temsil edeceğiz. Eğer bugün minderin tozunu alıyorsa sporcularımız gelecekte minderin efendisini de ilan edeceklerdir. Durmak yılmak yok başarılara devam diyoruz’’ dedi.

Erdemli ajans olarak Erdemli Sporun başarılı sporcularını tebrik ediyor başarılar diliyoruz.