12 MAYIS 2021 Çarşamba 17:45
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-12-2019 15:46

TKDK Hibe Vermede Mersin Türkiye Birincisi

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mersin Koordinatörlüğü tarafından IPARD II Programı 8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)’da tanıtım toplantısı düzenlendi.

TKDK Hibe Vermede Mersin Türkiye Birincisi

TKDK Mersin İl Koordinatörü Beytullah Uygur toplantının açılış konuşmasında koordinatörlük olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İçerisinde Mersin’in de bulunduğu yurt genelinde 42 ilin bulunduğunu bu iller arasında 2019 yılında yatırımcılara verilen 32 milyon liralık destek ile Türkiye birincisi olunduklarını belirten Uygur, kurum olarak çeşitli sektörlerde yatırımcılara hibe verdiklerini vurgulayarak, verilen hibelerin yüzde 40’lardan başlayıp yüzde 70’lere kadar çıktığını kaydetti.

TKDK Mersin Koordinatörlüğü olarak 2012 yılından bu yana Mersinlilere hizmet verdiklerini kaydeden Uygur, kurum olarak yatırımcılar için 11 ayrı çağrıya çıktıklarını kendilerine toplamda 350 projenin geldiğini bunlardan 179’u ile sözleşme imzaladıklarını kaydetti.

2019 yılı içerisinde koordinatörlük olarak yatırımcılara 32 milyon liralık hibe verildiğini anımsatan Uygur şöyle konuştu:

‘’TKDK koordinatörlüğünde 42 il var ve bu iller içerisinde Mersin’de bulunuyor. 42 il içerisinde Mersin bu yıl içinde verdiği 32 milyon liralık hibe miktarı ile Türkiye birincisi olmuştur. Verilen hibe miktarlarının daha fazla olması için ayakları yere basan ileriye dönük projeler yapmak gerekiyor.’’

TKDK Mersin İl Koordinatörlüğünün bilgilendirme toplantısına Tarım ve Orman ilçe müdürü Mesut Yıldız, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, oda ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Bölge uzmanı Hasan Uysal da sunum yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA