SPOR
Giriş Tarihi : 24-12-2019 16:43

Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Finali Sona Erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan 10 metre tabanca ve tüfek Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Finali sona erdi.

Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Finali Sona Erdi

Yarışmalarda dereceye giren kulüp sporcularına madalya ve kupaları ilçe kaymakamı Avni Kula ile Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman ile Genel Sekreter Zeki Öztürk tarafından verildi.

Erdemli atış poligonunda gerçekleştirilen final müsabakalarına 30 kulüpten 160 sporcu katıldı. Sporcular 10 metrede tabanca ve tüfek ‘te büyükler ve gençler kategorisinde yarıştı.

Havalı Silahlar Atıcılık Liginde dereceye girenler kulüpler şöyle oluştu:

Büyük tabanca takım birincisi 16 puanla İki çay takımı, ikinciliği Jandarma gücü 14 puanla Kaanlar takımı, üçüncülüğü ise 16 puanla TSK tabanca2 takımı elde etti.

Gençler tabanca dalında karo ikili takımı 16 puanla birincilik, tek tetik takımı 6 puanla ikincilik, maça ikili takımı ise 15 puanla üçüncülük aldı.

Büyükler tüfek takımda birinciliği 16 puanla TSK-Tüfek 1 takımı, ikinciliği 8 puanla Jandarma gücü Selçukbey, üçüncülüğü ise 15 puanla TSK-tüfek 2 takım aldı.

Gençler tüfek takım yarışlarında birinciliği 16 puanla Zeytindalı Şehitleri takımı elde etti. İkinciliği 12 puanla Fırat Kalkanı takımı alırken üçüncülüğü ise 16 puanla diabolist takımı elde etti.